Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Słynna Aleja: 50. urodziny cukierni Koch. Program wydarzenia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Słynna Aleja: 50. urodziny cukierni Koch. Program wydarzenia

   Plenerowa kawiarnia, animacje dla dzieci, muzyka na żywo, pokazy zdobienia tortu i tworzenia lizaków - tak w skrócie wygląda bogaty i słodki program urodzin jednej z najstarszych cukierni w Szczecinie. Już w tę niedzielę (14 sierpnia) na pl. Lotników Koch zaprasza do wspólnego świętowania!

    

   To będzie jedno z najsłodszych wydarzeń tego roku w Szczecinie. Cukiernia Koch rozpoczęła działalność w 1972 roku i stała się słodką wizytówką Szczecina. Właściciel cukierni zdradza swój przepis  na sukces:

    

   - Mogę porównać nasza działalność do wykresu EKG, raz górka raz dołek. Ale ciągle działamy. Oprócz dobrych przepisów, ich dokładnego przestrzegania, ważna jest też  pasja  i systematyczna praca - mówi Waldemar Koch, właściciel cukierni -. Aby być dobrym cukiernikiem, trzeba to kochać. My tak mamy. Jednym zdaniem: Koch kocha cukiernictwo. 

    

   Cała rozmowa z Waldemarem Kochem na stronie: slynnaaleja.pl

    

   Program wydarzenia -  50. Urodziny Kocha. 

   Niedziela 14.08.2022 . Plac Lotników

    

   Strefa pokazowa

   10:00 – pokaz Małgosi Kocińskiej uczestniczki programu Junior Master Chef

   11:00 – „Jak to się robiło kiedyś” - pokaz zdobienia tortu przez Mistrza Cukiernictwa z Cukierni Koch

   12:00 – pokaz tworzenia lizaków/ Twórcza Cytrynka

   13:00 – „Jak to się robi teraz” - pokaz zdobienia tortu przez Mistrza Cukiernictwa z Cukierni Koch

   13:30 – Oficjalne zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie Cukierni Koch

   14:00 – pokaz tworzenia lizaków/ Twórcza Cytrynka

   15:00 – „Jak to się będzie robiło w przyszłości” - pokaz zdobienia tortu przez Mistrza Cukiernictwa z Cukierni Koch

   16:00 – warsztaty tworzenia Cake Pops

   Strefa muzyczna

   12:00 - Piotr Huegel

   14:00 – Duet O2

   Strefa chillout

   10:00 – 24:00 – plenerowa kawiarnia Kocha, (kawa, ciastka, leżaki, stoliki, parasole)

   Strefa animacji

   10:00 – 17:00 – animacje dla dzieci, malowanie buziek, skręcanie baloników, szczudlarze, konkursy z nagrodami, bańki mydlane, kolorowa wata cukrowa

   Strefa wspomnień

   10:00 – 17:00 – projekcja filmu i zdjęć z archiwum Cukierni Koch, księga gości.   Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Słynna Aleja.   O projekcie Słynna Aleja. Al. Wojska Polskiego to jedna z najbardziej znanych ulic w Szczecinie. Jej fragment, pomiędzy pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów, stał się osią procesu rewitalizacji Śródmieścia. Mieszkańcy, przedsiębiorcy, Miasto wspólnie próbują znaleźć sposób na ożywienie tej przestrzeni i przywrócić jej dawne znaczenie. Projekt zakłada realizowanie wspólnych przedsięwzięć z udziałem najbardziej znanych szczecińskich marek, zlokalizowanych w obrębie Alei. Za tymi markami stoi wieloletnia działalność, tradycja i historia związana ze Szczecinem. 

   Marki zaangażowane w Projekt: Kino Pionier, Bar Pasztecik, Galeria Ewy i Henryka Sawki, Atelier Mody Sylwia Majdan, pizzeria Piccolo, Bistro Seamor, Cukiernia Koch, biuro tłumaczeń mTłumaczenia i salon optyczny Sekret Optyk.

   Projekt realizują: Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami wydarzenia są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Szczecińskie TBS, Szczecińska Energetyka Cieplna.   Więcej szczegółów na ten temat:

   slynnaaleja.pl

   fb.com/slynnaaleja

   Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/722010302195347

   Tomasz Klek, rzecznik prasowy projektu Słynna Aleja, tel. 732722915

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!