Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Ruszyły Dni Skandynawskie 2024

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Ruszyły Dni Skandynawskie 2024

   Biznes, edukacja, ekologia i nowe technologie na rynku pracy – to tematy, które zdominowały pierwszy dzień 10. edycji Dni Skandynawskich. Po branżowych rozmowach i warsztatach, jutro dzień wypełniony atrakcjami dla mieszkańców.


   Dzień pierwszy, czyli merytoryka
    

   - To wydarzenie, które jak w soczewce, pokazuje to, co robimy dzień po dniu przez cały rok. Szczecin odgrywa bardzo ważną rolę w partnerstwie polsko-skandynawskim i rozumieją to zarówno włodarze jak i mieszkańcy, którzy te wspólne projekty akceptują, uczestniczą w nich i angażują się w nie - podkreślał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Współpraca Szczecina z krajami nordyckimi z roku na rok zacieśnia się coraz bardziej. W mieście działa już ponad 170 firm z kapitałem skandynawskim. Otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym to cechy wspólne obu partnerów.

   - Mimo, że już dużo zainwestowaliśmy, choćby w sektorze energii wiatrowej, to wierzę że to nie koniec, a dopiero początek. W tej dziedzinie Szczecin może być hubem nie tylko dla regionu czy Polski, ale tak naprawdę dla całej Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Ole Toft, Ambasador Królestwa Danii.

   „Sztuczna Inteligencja i edukacja przyszłości - między technologią a odpowiedzialnością społeczną” to temat przewodni jubileuszowej edycji Dni Skandynawskich, dlatego wydarzenie zainaugurował panel dyskusyjny poświęcony AI.


   - Znajomość sztucznej inteligencji jest pożądana. Otwartość na technologie, na innowacje to są cechy, których pracodawcy będą szukać – stwierdził Robert Siudek, dyrektor oddziału Demant w Szczecinie.

   - Trzeba jednak wiedzieć jak z tej technologii korzystać, bo często jej po prostu nie rozumiemy. Dlatego naszą odpowiedzialnością jest przygotowanie młodych ludzi do obcowania z AIpodsumowała Ewelina Świergiel z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

   Dzień drugi, czyli kultura w stylu hygge

   W piątek, 10 maja br. w program imprezy wypełniono wyłącznie atrakcjami dla mieszkańców. O godz. 11.00 z placu Lotników wyruszy Parada Skandynawska, czyli barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta w kierunku Szpinakowego Pałacu. Po zakończeniu marszu, ok. godz. 13.00 na Jasnych Błoniach rozpocznie się Piknik Skandynawski, który będzie znakomitą okazja do dobrej zabawy i relaksu na świeżym powietrzu w stylu „hygge”.

   Parterami wydarzenia są: Skandynawsko-Polska Izba Handlowa (SPCC) oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

    

   Więcej informacji na stronie: ds.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!