Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Program Wsparcia Psychologicznego: realizatorzy wybrani

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Program Wsparcia Psychologicznego: realizatorzy wybrani

   Rozstrzygnięto Otwarte Konkursy Ofert ogłoszone w ramach miejskiego Programu Wsparcia Psychologicznego. Działania dotyczą m.in. wzmacniania dobrostanu uczniów szczecińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.


   W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego dot. zorganizowania cyklu warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich rodziców wybrano 3 organizacje pozarządowe. Są to:

   - Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce,

   - Fundacja Badań Społecznych,

   - Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom.


   Zgodnie z przyjętymi przez Miasto założeniami, zajęcia skierowane do uczniów, realizowane przez ww. organizacje, będą miały na celu między innymi rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wsparcie rozwoju emocjonalnego oraz rozwijanie kompetencji miękkich (w tym umiejętności efektywnej komunikacji).

   - Organizacje pozarządowe, które chciały wziąć udział w Konkursie, musiały m.in. wykazać posiadanie wykwalifikowanej kadry specjalistów doświadczonych w realizacji zadań z dziećmi i młodzieżą – mówi Beata Bugajska – dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin i Pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. Równości. -  To bardzo ważne, bowiem chcemy jak najlepiej zadbać o młodych szczecinian i szczecinianki, wzmocnić ich dobrostan i pomóc im odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości.


   Rozstrzygnięty został również Otwarty Konkurs Ofert dot. udzielania pomocy psychologicznej uczniom. W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono aż 8 realizatorów, którzy będą odpowiedzialni za prowadzenie m.in. konsultacji indywidualnych oraz grup wsparcia dla nastolatków. Są to:


   - Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce,

   - Fundacja Badań Społecznych,

   - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej,

   - Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza serc”,

   - Fundacja „Pełnia Wyrazu”,

   - Fundacja Akcja Serducho,

   - Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej,

   - Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych.


   Realizacja działań prowadzonych w ramach rozstrzygniętych konkursów, które są częścią miejskiego Programu Wsparcia Psychologicznego dla Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli, rozpocznie się jeszcze w kwietniu br.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!