Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Program “Dom dla studenta”. Nabór wniosków 2023 r.

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Program “Dom dla studenta”. Nabór wniosków 2023 r.
   dlastudenta-01.jpg
   dlastudenta-02.jpg
   dlastudenta-03.jpg
   dlastudenta-04.jpg
   dlastudenta-05.jpg
   dlastudenta-06.jpg

   W poniedziałek 21 sierpnia br. rozpocznie się nabór wniosków w programie “Dom dla studenta”. Zainteresowani mają czas do 25 sierpnia na złożenie dokumentów. 

    

   "Dom dla studenta" to wspólny program Miasta Szczecin oraz Szczecińskiego TBS realizowany od 2014 roku. Jest skierowany do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem i spełniających odpowiednie kryteria dochodowe. 

   Oferta miasta to uzupełnienie dla stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

   W programie „Dom dla studenta” Szczecińskie TBS proponuje miejsca w pokojach jedno- lub dwuosobowych w mieszkaniach położonych w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza, Wojska Polskiego, ks. Piotra Ściegiennego, Piastów, Jagiellońskiej i Monte Cassino. Studenckie mieszkania są kompleksowo wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się w pobliżu uczelni i przystanków komunikacji miejskiej. 

   W tegorocznej edycji do zasiedlenia jest około 30 miejsc. 

    

   Umowy najmu zawierane są na okres studiów z możliwością wcześniejszego ich rozwiązania na koniec każdego roku akademickiego. Wysokość czynszu w studenckim „m” to ok. 400 złotych na osobę (bez mediów), czyli znacznie mniej niż na rynku prywatnym.

    

   Wnioski o wynajęcie lokalu w ramach programu będą przyjmowane od 21 sierpnia od godz. 8.00 do 25 sierpnia do godz. 15.00. Należy je składać osobiście w biurze spółki przy ul.  Bł. Królowej Jadwigi 45/U2 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: biuro@stbs.pl

   O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosków.

   Dokumenty złożone przed godziną 8.00 dnia 21 sierpnia  nie będą rozpatrywane. 

   Szczegóły dotyczące programu, wzory wniosków są dostępne na stronie spółki:

   http://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/3239-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-programie-mieszkaniowym-dom-dla-studenta-2023.html

    

   Szczegóły dotyczące programu można uzyskać także kontaktując się pod numerami telefonu: 91 82 990 61, 91 4309189 lub pod adresami e-mail: atelicha@stbs.plmwajdziak@stbs.pl.

   “Dom dla studenta“ to jeden z dziesięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z wielu środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o zróżnicowanym poziomie dochodów. Miasto dysponując mieszkaniami w Szczecińskim TBS oraz we własnym zasobie mieszkaniowym  wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!