Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Powstanie nowa miejska strefa rekreacyjna

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Powstanie nowa miejska strefa rekreacyjna

   Kto zbuduje oświetloną, miejską strefę rekreacyjną u zbiegu ulic Wendeńskiej i Hożej? Dowiemy się tego po 14 lipca. Do tego dnia zainteresowane budową firmy mogą składać swoje oferty.

   Wykonawca na przeprowadzenie zadania będzie miał 340 dni. W tym czasie przebuduje istniejące schody. Konieczne będzie także przeniesienie w inne miejsce strefy urządzeń siłowni pod chmurką. Wcześniej urządzenia będą musiały przejść renowację, przeglądy i ewentualne naprawy. Siłownia znajdzie się w strefie placu zabaw.

   Na terenie inwestycji odnalezione zostały płyty nagrobne i elementy pomników. Wszystkie, zgodnie z zasadą poszanowania, przeniesione zostaną do lapidarium. Przejdą również zabiegi konserwatorskie.

   Istniejące alejki zostaną rozebrane, podobnie jak elementy małej architektury.

   - W tym miejscu znajdą się ścieżki z naturalnego kruszywa - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wybudowane zostanie ich odwodnienie. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną także ciągi pieszo-rowerowe o asfaltowej nawierzchni. Na terenie parku znajdą się również nawierzchnie żwirowe.

   Dzieciom udostępniony będzie nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

   - Znajdą się na jego terenie takie zabawki, jak: linarium, równoważnia, huśtawka „ptasie gniazdo”, zabawka „Labirynt XXL” - informuje Andrzej Kus. - Wybudowana zostanie też strefa street workout.

   Na terenie parku znajdziemy elementy małej architektury: ławki parkowe, kosze na śmieci, pojemniki na torebki na psie odchody, tablice regulaminowe, informacyjne i historyczne, stojaki na rowery. Posadzone będą krzewy, wykonane rabaty bylinowe i traw ozdobnych. Założone zostaną nowe trawniki, a istniejącą przejdą regenerację oraz procesy pielęgnacyjne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!