Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Paczki dla bezdomnych i ubogich z okazji Świąt Bożego Narodzenia

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Paczki dla bezdomnych i ubogich z okazji Świąt Bożego Narodzenia
   paczki 2022- 2.jpeg
   Paczki 2022.jpg
   paczki 2022-3.jpeg
   Paczki 2022-4.jpeg
   Paczki 2022-5.jpeg
   Paczki 2022-6.jpeg
   Paczki 2022-7.jpeg

   Podobnie jak w ubiegłym roku, tradycyjna świąteczna Wigilia dla osób w kryzysie bezdomności i ubogich została zastąpione paczkami. Ponad 430 osób nie pozostawiono samych sobie w tym wyjątkowym okresie.

   Osoby samotne czy pozbawione dachu nad głową w tym wyjątkowym świątecznym okresie nie zostały pozostawione bez pomocy.

   - Dla potrzebujących przygotowano  430 paczek zawierających żywność z długim terminem przydatności do spożycia - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Paczki trafiły do osób ubogich i w kryzysie bezdomności  we wtorek  przed południem, 20 grudnia. 

   Dzień wcześniej z przygotowanych produktów przy ogromnym wsparciu sponsorów i zaangażowaniu wolontariuszy – m.in.uczniów szczecińskich szkół i strażniczek miejskich z Referatu Profilaktyki paczki zostały spakowane i przygotowane do wydawania następnego dnia.

   Podobnie jak w poprzednich latach, za koordynację akcji odpowiedzialny był Dom Kultury „Słowianin”. Realizacja zadania odbyła się w partnerstwie z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

   I jak co roku szczecińska Straż Miejska pomagała w wydawaniu paczek a ponad pięćdziesięciu osobom, które nie mogły samodzielnie dotrzeć po odbiór paczek z powodu  problemów zdrowotnych, trudności z poruszaniem się - paczki dowieźli strażnicy miejscy. Znając od lat miejsca przebywania osób bezdomnych trafili z żywnościową pomocą do pustostanów, altan działkowych i innych koczowisk.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!