Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   O czym pamiętać przed urlopem?

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   O czym pamiętać przed urlopem?

   Wakacyjny wyjazd powinien być czasem przyjemnym i beztroskim, a powrót jak najbardziej łagodny. Odpowiadamy na często pojawiające się pytanie i przypominamy o urlopowych kwestiach związanych z wodą.

   Walizki spakowane, plan wycieczki w głowie, mapa w kieszeni? Ostatni rzut oka na mieszkanie i można ruszać!

   - Przed wyjazdem warto sprawdzić czy zakręcone są wszystkie krany, a dla własnego spokoju można zakręcić główny zawór - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. - Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych strat wody i ewentualnego zalania sąsiadów. Trzeba też pamiętać o wyłączeniu pralki i zmywarki. Dla oszczędności najlepiej włączyć urządzenia w tryb standby lub całkiem odłączyć od prądu.

   Ważne jest zamknięcie okien, drzwi na klucz i poinformowanie zaprzyjaźnionego sąsiada lub kogoś z rodziny o tym, że wyjeżdżamy i jak długo może nas nie być. I teraz najbardziej paląca kwestia, związana z powrotem.

   - Mieszkańcy pytają czy woda po urlopie jest zdatna do spożycia? Jest! Można ją pić śmiało, ale jeśli długo nie było nas w domu warto spuścić z rur tę, która w nich pozostała - mówi  Hanna Pieczyńska. - Polecamy podstawić garnek lub miskę, zlać wodę, która stoi w rurach i podlać nią później kwiaty. Nie marnujmy jej niepotrzebnie!

   Przypominamy, że wodę w Szczecinie można pić prosto z kranu, bez przegotowania i filtrowania.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!