Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Noc Muzeów 2024 w Muzeum Techniki i Komunikacji

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Noc Muzeów 2024 w Muzeum Techniki i Komunikacji

   Przed nami 18. Europejska Noc Muzeów. Dla zwiedzających otworzą się muzea, galerie, teatry, instytucje publiczne, centra nauki, a także miejsca na co dzień niedostępne. To doskonała okazja do zobaczenia wystaw, uczestniczenia w specjalnych warsztatach, wykładach i pokazach, które są dostępne tylko podczas tej wyjątkowej nocy. Na Noc Muzeów zaprasza także Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

    

   Kiedy?

   W sobotę 18 maja Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie (ul. Niemierzyńska 18A) będzie otwarte od godz. 18 do północy. Wstęp wolny!


   Co w programie?

   Na miejscu

   -  Zwiedzanie wystaw i motoeksperymentarium.

   - W kiniarni, w tramwaju na wystawie głównej, wyświetlać będziemy filmy z udziałem znanych artystów, którzy wspominali swoje samochody z lat PRL-u. Wystąpią Krzysztof Daukszewicz, Bronisław Cieślak, Zbigniew Wodecki, Artur Andrus, Kazimierz Kaczor, Stanisław Tym, Tadeusz Ross.

   - Od godz. 18 do 22, w holu, będzie można oglądać mini-wystawę przygotowaną przez modelarzy ze Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego. Wystawione będą modele pojazdów, samolotów, okrętów i figurki wykonane z plastiku oraz z kartonu. Niektóre modele do samodzielnego złożenia będzie można kupić.

   - Cykl wykładów „Muzealna noc mądrości” w sali konferencyjnej, na 2 piętrze, w nowym skrzydle muzeum:

   18.15 – „Czy Pan Samochodzik mógł jeździć maluchem?”, dr Andrzej Wojciech Feliński

   19.30 – „Jak maszyny pomogły (lub nie) kobietom”, Sabina Wacławczyk

   21 – „Co  nas łączy – historia klejów, łączeń i wiązań”, Tomasz Tarasiuk

   22.15 – „Światowe podróże Stoewerem”, dr Andrzej Wojciech Feliński.


   Przestrzeń miejska

   Parada zabytkowych samochodów i motocykli należących do kolekcjonerów z naszego regionu. Wyjazd parady o godz. 17 z dziedzińca muzeum.

   Trasa parady: ul. Niemierzyńska 18A – ul. Zygmunta Krasińskiego – al. Wyzwolenia – rondo Giedroycia – ul. Piotra Skargi – al. Wojska Polskiego – plac Zwycięstwa – Brama Portowa – al. Niepodległości – al. Wyzwolenia – ul. Zygmunta Krasińskiego – ul. Niemierzyńska 18A.

   Po zakończeniu parady, niektóre zabytkowe pojazdy pozostaną na dziedzińcu muzeum.


   Uwaga! W sobotę 18 maja  parking  dla zwiedzających będzie niedostępny.


   Zdjęcia: G. Kaźmierczak_MTiK_ZS

    

   Zobacz też: Noc Muzeów w Trafo Trafostacji Sztuki 2024

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!