Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Nie tylko torowa, ale i rurowa rewolucja

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Nie tylko torowa, ale i rurowa rewolucja
   ZWiK_1.jpg
   ZWiK_2.jpg

   Zakończenie dużych inwestycji w Szczecinie cieszy głównie kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Pamiętajmy jednak, że zadania są złożone i zawierają szereg różnych branż, także wodociągową. Torowa rewolucja to także rewolucja rurowa.

   Ostatnie dni przyniosły ulgę tym, którzy poruszają się w okolicy Niebuszewa. Inwestycja zrealizowana w tej okolicy jest elementem większego zadania i nie polegała wyłącznie na dostawieniu ławek, ułożeniu nowych szyn i nawierzchni.

   Wykonawca przebudował także całą infrastrukturę podziemną. Dzisiaj niewiele osób pamięta co działo się w trakcie prac i jak dużo niespodzianek pojawiło się pod ziemią.

   - Stare, blisko 100 letnie rury, w powojennej zabudowie niejednokrotnie sprawiły budowlańcom spore problemy - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Szczecin. - Dzisiaj po kolizjach nie ma już śladu, a większość mieszkańców  odczuwa zmianę dzięki temu co wybudowano na powierzchni, ale również dzięki poprawie ciśnienia wody w kranach.

   Na samym Niebuszewie wymieniono blisko 2,6 km wodociągu i zamontowano rury o średnicy pomiędzy 40mm a 600mm. W pozostałej części zadania, które obejmuje odcinek od Niebuszewa aż do Placu Rodła, doszło dodatkowo ponad 1,8 km wyremontowanej infrastruktury wodociągowej. To pozwoli na lepszą i bardziej wydajną eksploatację i zmniejszenie, a nawet eliminację awarii.

   - Sens inwestycji w infrastrukturę podziemną ukazuje się także w statystykach związanych ze stratami wody na samej sieci - mówi Hanna Pieczyńska. - W ostatnich latach notujemy spadek na poziomie 5%.

   Łączna ilość sieci wodociągowej wraz z przyłączami w Szczecinie wynosi blisko 1360 km. To długość większa niż odległość dzieląca nasze miasto z Paryżem.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!