Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Nie śpią, bo tworzą gry

   Justyna Śiwińska

   Justyna Śiwińska

   Nie śpią, bo tworzą gry

   Przed nami 5. edycja Gryf Jam Szczecin - największych w regionie zawodów w tworzeniu gier komputerowych! W najbliższy weekend (26-28 maja) aż 70. programistów, grafików, dźwiękowców i projektantów gier z całej Polski przyjedzie do Szczecina, by w dwie doby stworzyć od podstaw własne gry komputerowe. Wydarzenie odbędzie się w Technoparku Pomerania.

   Uczestnicy Gryf Jam Szczecin będą pracować w pojedynkę bądź w maksymalnie pięcioosobowych zespołach. Ich zadaniem będzie stworzenie od zera własnych gier komputerowych na zadany przez organizatora temat, którego nie znają przed rozpoczęciem zawodów. Po jego wylosowaniu i ogłoszeniu przez organizatora mają 48 godzin na wymyślenie i przygotowanie takiej wersji gry, którą można uruchomić i w nią zagrać.

   Zawodnicy nie muszą być profesjonalistami, w tworzeniu gier będą pomagać im doświadczeni mentorzy – specjaliści z branży gamingowej. Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się w piątek 26 maja  o godz. 19.00, a zwycięskie projekty zostaną wyłonione i nagrodzone przez jury w niedzielę 28 maja o godz. 13.00.

   Zawody Gryf Jam 2023 odbędą się w Technoparku Pomerania, który od pierwszej edycji jest partnerem i gospodarzem wydarzenia – Chętnie wspieramy zespół Gryf Jam w organizacji zawodów, bo jest to świetna okazja do angażowania młodych ludzi w tworzenie gier,  a także do integrowania środowiska IT oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

   Organizatorami Gryf Jam 2023 są pasjonaci tworzeni gier: Paulina Kucharczyk, Oskar Kucharczyk, Marcin Blak, Damian Komorowski, Ola Zakrzewska, Igor Wierzchowiec i Olgierd Gacki. Partnerami zawodów są Technopark Pomerania i Fundacja Edukacyjna Równe Szanse. Wydarzenie wspierają: Fabryka Gier, Exor Studios, Byss Mobile, Softvig, The Office - Craft Beer Pub i Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Akademia Nauk Stosowanych.

   Szczegółowe informacje na: www.gryfjam.pl

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!