Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Myśl strategicznie. Szczecin 2035. Założenia programowe

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      Myśl strategicznie. Szczecin 2035. Założenia programowe

      Prace nad strategią rozwoju miasta wkraczają w kolejną fazę. W ostatnich tygodniach, w toku warsztatów odbywających się w magistracie sformułowano główne wartości i przewodnie idee dot. przyszłości miasta. Wkrótce ocenią je mieszkańcy.

      Po zakończonym etapie partycypacji społecznej, który pozwolił na włączenie wszystkich osób zainteresowanych postępem Szczecina, opracowywane są założenia programowe dot. priorytetów rozwoju. Materiał powstaje na podstawie wniosków z diagnozy, wyników ankiet, ewaluacji oraz nadrzędnych zobowiązań wynikających z dokumentów wyższego rzędu.

      Nad pełną integracją materiału i poprawnością metodyczną kolejnych kroków w procesie formułowania projektu strategii czuwa ekonomistka prof. Aneta Zelek, która jest doradcą strategicznym.

      - Za nami ogrom twórczej pracy, dyskusji i spotkań w ramach Zespołu ds. Strategii Rozwoju Szczecina 2035. W odniesieniu do zebranych wcześniej od mieszkańców informacji i propozycji przekuliśmy nasze myśli w hasła, które mają wyznaczać aspiracje i cele dla naszego miasta – mówi prof. Aneta Zelek, doradca strategiczny.

      Poszczególne określenia podlegały ocenie i klasyfikacji dla wskazania ich poziomu istotności dla miasta i mieszkańców. Najwyżej ocenianie i najczęściej pojawiające się skojarzenia, budujące przyszły charakter miasta nawiązują do zieleni i wody jako atrybutów związanych z położeniem geograficznym Szczecina i jego walorami przyrodniczymi oraz możliwości rozumianych jako potencjał i szansa rozwoju. Ponadto na czołowych pozycjach pojawiają się postulaty: bezpieczeństwa, otwartości, tolerancji, innowacyjności, jakości życia, kultury, wspólnotowości oraz transgraniczności. Te pojedyncze terminy są przekuwane w założenia programowe, które wkrótce będą przedmiotem dyskusji z mieszkańcami podczas konsultacji społecznych.

      Przypomnijmy, że Strategia Rozwoju Miasta to dokument, który określa i wytycza działania Szczecina na najbliższą dekadę. Jednocześnie będzie kontynuacją wygasającej wraz z końcem przyszłego roku dotychczas obowiązującej strategii, a przy tym stanie się niezbędnym elementem w procesie ubiegania się o dotacje czy dofinansowania rozmaitych projektów z funduszy pomocowych czy środków unijnych.

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!