Myśl strategicznie. Szczecin 2035. Nowy serwis internetowy

Robert Duchowski

Więcej treści, materiały wideo i odświeżona szata graficzna. Tak prezentuje się nowa odsłona strony internetowej strategia2035.szczecin.eu. Serwis został przygotowany dla mieszkańców, którzy chcieliby włączyć się w proces tworzenia Strategii Rozwoju Miasta, bo już wkrótce ruszą konsultacje społeczne dot. tworzenia tego dokumentu.
Obecnie trwa ocena trafności, przewidywanej skuteczności i efektywności projektu strategii. To tak naprawdę ostatni etap prac nad dokumentem przed procesem partycypacji. Dlatego, aby zachęcić mieszkańców do udziału w nadchodzących konsultacjach społecznych, zaktualizowaliśmy stronę internetową dedykowaną Strategii Rozwoju Miasta.
Nowością jest m.in.: sekcja pytań i odpowiedzi oraz harmonogram. Dzięki temu każdy w kilka sekund może sprawdzić na jakim etapie są obecnie prace na Strategią Rozwoju Miasta, a także uzyskać informacje dot. podstawowych zagadnień związanych z tworzeniem dokumentu. Zaktualizowane treści i opisy to jednak nie jedyne nowości na stronie strategia2035.szczecin.eu.
- W serwisie umieściliśmy również materiały wideo. - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Krótkie, z udziałem prezydenta Piotra Krzystka oraz doradcy strategicznego prof., Anety Zelek w przystępny sposób mają przybliżyć zagadnienia związane ze Strategią Rozwoju Miasta. Dla osób, które oczekują bardziej szczegółowych informacji powstał również 20-minutowy podcast. Tam objaśniamy kwestie dot. m.in.: procesu i okoliczności powstawania dokumentu, roli mieszkańców czy oceny samej strategii.
Konsultacje społeczne dot. Strategii Rozwoju Miasta rozpoczną się w połowie kwietnia br. Będą przeprowadzone z wykorzystaniem tradycyjnych ankiet papierowych, formularza internetowego oraz po raz pierwszy w historii – sztucznej inteligencji.
Przypomnijmy, że Strategia Rozwoju Miasta to dokument, który określa i wytycza działania Szczecina na najbliższą dekadę. Jednocześnie będzie kontynuacją wygasającej wraz z końcem 2025 roku dotychczas obowiązującej strategii, a przy tym stanie się niezbędnym elementem w procesie ubiegania się o dotacje czy dofinansowania rozmaitych projektów z funduszy pomocowych czy środków unijnych.