Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Marcowe nowości w BikeS

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Pierwsza zima z BikeS dobiega końca. Od marca więcej rowerów, zmiany w cenniku, opcja zrobienia zdjęcia po zakończeniu przejazdu i dwie nowe strefy postoju. Będą też jubileuszowy konkurs i prezent.

   Po raz pierwszy w historii BikeS nie miał przerwy zimowej (w grudniu, styczniu i lutym). Miniony rok były wyjątkowy również dlatego, że 1 marca na ulicach Szczecina pojawiły się rowery miejskie IV generacji, które można wypożyczać i zwracać poza strefami postoju.

   Pierwsze 12 miesięcy nowego systemu to ponad 280 tys. wypożyczeń i 19,2 tys. zarejestrowanych użytkowników. Zimą liczba wypożyczeń wahała się w granicach 6-7 tysięcy miesięcznie. Dla porównania w czerwcu ’22 zanotowaliśmy 41 tys. przejazdów.

   Zimą ze względu na mniejszy ruch do dyspozycji użytkowników BikeS było (i jeszcze jest) nieco mniej rowerów. Flota BikeS w zależności od zapotrzebowania liczyła 300 – 400 sztuk. Od 1 marca będzie stopniowo rosnąć do ok. 600 pojazdów.

   1 marca wejdą w życie zmiany w cenniku. Z 6 do 10 groszy wzrośnie cena za jedną minutę korzystania z roweru. Natomiast zmniejszą się opłaty abonamentowe: abonament miesięczny stanieje z 18 do 15 zł, a trzymiesięczny z 45 do 35 zł.

   Od początku opłata za pozostawienie roweru poza obszarem funkcjonowania BikeS wynosiła 200 zł. Według nowego cennika za pozostawienie roweru dalej niż 40 kilometrów od granicy obszaru funkcjonowania Bike S trzeba będzie zapłacić 1000 zł.

   Kolejna nowość od 1 marca to możliwość wykonania zdjęcia roweru po zakończeniu przejazdu. Po zamknięciu blokady roweru w aplikacji Roovee przez 60 sekund będzie czynna opcja zrobienia zdjęcia. Zdjęcie może być przydatne w razie rozstrzygania reklamacji, czy, kiedy i w jakim stanie rower został odstawiony do strefy postoju (albo poza nią).

   1 marca zostanie oficjalnie uruchomiona 109 w szczecińska strefa postoju BikeS – na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Sosabowskiego. Także w marcu, ale nieco później powstanie kolejna piąta strefa postoju w gminie Dobra – obok Urzędu Gminy, przy ulicy Granicznej.

   I jeszcze jedna informacja dotycząca 1 marca. Tego dnia (środa) BikeS będzie obchodzić pierwsze urodziny w nowym wydaniu. Z tej okazji na troje szczęśliwców w trzech różnych strefach postoju od rana czekać będą vouchery na roczne abonamenty BikeS.  Koperty z voucherami będą podpięte pod balony przymocowane do rowerów.

   Tego też dnia ogłosimy konkurs na hasło promujące BikeS z główną nagrodą w postaci tabletu. Szczegóły wkrótce na fejsbukowym profilu BikeS.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!