Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      Lato na Alei. Bal w klimatach wspaniałych lat dwudziestych

      Natalia Mróz

      Natalia Mróz

      Lato na Alei.  Bal w klimatach wspaniałych lat dwudziestych
      449768026_861722209320681_7721317000274864947_n.jpg
      449943637_861722155987353_5649997330158466822_n.jpg
      449953563_861722329320669_8864043407583415780_n.jpg
      450130474_861722049320697_1332954875629409186_n.jpg
      att.GuboN4iGU3ZxsXPAxzLZxytufppxMLbkxzNL4eQmk8s.jpg

      W piątek wyruszmy w wyjątkową artystyczną podróż do wspaniałych lat dwudziestych. Czekają nas dwa koncerty oraz pokaz strojów z tej barwnej epoki. To kolejne wydarzenia organizowane w ramach cyklu „Lato na Alei”.

      Zapraszamy od godz. 18.00 na plac przy fontannie przy al. Wojska Polskiego w piątek, 9 sierpnia.

      Koncert „Już nie zapomnisz mnie”

      W pierwszej części wydarzenia usłyszymy koncert „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Katarzyny i Macieja Kazubów (Jackpot) oraz pianisty Marcina Mateckiego, gościnnie towarzyszącego duetowi.

      - Usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane polskie melodie z dwudziestolecia międzywojennego - zapowiada Tomasz Kuczyński ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Powspominamy wspólnie jedyne w swoim rodzaju utwory wykonywane przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Foga, Toli Mankiewiczówny czy Adolfa Dymszy.

      Utwory takie jak "Na pierwszy znak", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Nie kochać w taką noc to grzech" czy "Ach śpij kochanie" zabiorą nas w świat piosenki zaczarowanej.

      Pokaz mody „Zachwyt Art Deco - czyli powrót lat 20. XX wieku”

      Po koncercie Olga Dąbkiewicz wraz ze wspaniałymi modelkami w pokazie „Zachwyt Art Deco, czyli powrót lat 20. XX wieku" zaprezentuje stroje, które stały się kultową rewolucją wśród panującej mody. Kobiety poprzez swój ubiór, makijaż, fryzurę wyrażały bunt wobec obowiązujących norm. Flapperki w modzie wieczorowej wyróżniały się strojnymi, cekinowymi, bogato zdobionymi sukienkami, noszeniem futer i etoli futrzanych, biżuteryjnych opasek z piórami i obowiązkowo długimi - często za łokieć rękawiczkami. Wisienką na torcie był ich mocny, makijaż - przydymione oko oraz ciemna szminka na ustach.  Fryzury tych pań to często krótko upięte włosy lub "finger vaves" - fale, które spływały po bokach głowy. Flapperki często bawiły się z mężczyznami, paliły papierosy, były seksowne i radosne.

      Koncert kameralny zespołu PercussionistAS

      W trzeciej części spotkania towarzyszyć nam będzie kameralny zespół PercussionistAS w składzie: Pola Kamińska (perkusja), Wojciech Kaźmierczak (perkusja) oraz Paulina Wittig (piano).

      - Artyści wykonają dla Państwa utwory: M. Bembinow’a, C. Cangelosi’ego, E. Séjourné’a, G. Koshinski’ego oraz T. Deleruyelle’a - dodaje Kuczyński

       

      Partnerami „Lata na Alei” są: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Inicajtorką jest Dorota Kowalewska, Menadżer Alei.

       

      Jackpot - małżeństwo muzyków, pedagogów i ludzi o wielkiej wrażliwości. Finaliści jubileuszowej - 10 edycji programu Must be the Music mają na koncie dwie płyty, wiele sukcesów scenicznych w Polsce i za granicą, bogate doświadczenie i współpracę z najlepszymi ( m.in Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Meisinger, Baltic Neopolis Orchestra, Bernard Maseli, Agnieszka Wilczyńska, zespół Perfect i wielu innych).Zdobywcy pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2023 roku. 

      Olga Dąbkiewicz - pseudonim artystyczny Marvelous RetroLady jest członkiem grupy Pin-up Poland oraz modelką retro, pin up oraz vintage. Organizuje i bierze czynny udział
      w warsztatach fotograficznych, plenerach fotograficznych. Animatorka kultury retro na Pomorzu Zachodnim Założycielka społeczności "Retro Vibes" Recykling ubrań, nominowana do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury za rok 2023.

      PercussionistAS - Kameralny zespół perkusyjny studentów i wykładowców klasy Akademii Sztuki Szczecinie. Powstał w roku 2010 w tym samym co AS w Szczecinie, z inicjatywy dr hab. Jorge Luis Valcarcel Gregorio prof. AS i as. Rafała Krzanowskiego, propagatorów muzyki perkusyjnej w szerokim jej charakterze. Począwszy od muzyki świata przez klasyczne dźwięki filharmonii do wyrafinowanej i jeszcze młodej - współczesnej literatury rodziny instrumentów perkusyjnych. Istotnym ukoronowaniem działalności grupy PercussionistAS jest płyta nagrana z okazji jubileuszu 10 – lecia Akademii Sztuki
      w Szczecinie Ritmos Afrocubanos & Brasileiros 2020. Przedstawia ona charakterystyczne przykłady muzyki Ameryki Południowej, które stanowią ważną rolę w rozwoju literatury perkusyjnej w przyszłości. W roku 2021 materiał z tej płyty został zarejestrowany na koncercie organizowanym z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej prof. Jorge Luis Valcarcel Gregorio w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupę PercussionistAS merytorycznie oraz artystycznie przygotowują dr Antonina Kadur oraz mgr Rafał Krzanowski, wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie.

       

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!