Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Koncert dla dzieci, podarunki i internetowa zbiórka, czyli wiele znaczeń „Niebieskiego pudełka”

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Koncert dla dzieci, podarunki i internetowa zbiórka, czyli wiele znaczeń „Niebieskiego pudełka”

   Wyjątkowa konstrukcja pojawi się w holu Filharmonii w Szczecinie już 24 kwietnia o godzinie 17:00. To tytułowe „Niebieskie pudełko” będące symbolem pomocy dla dzieci i matek, które uciekły z Ukrainy do Polski, będzie także miejscem zbiórki darów. Finałem będzie koncert, złożony z utworów Erica Satie, Maurice'a Ravela, Camille'a Saint-Saensa, Curta Mahra i Claude'a Debussy'ego, przygotowany przez EduFilharmonię.

   Kwiecień to miesiąc wyjątkowy, bo w sposób szczególny zwracamy w nim uwagę na osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 2 kwietnia obchodzimy ustanowiony przez ONZ Dzień Świadomości Autyzmu. Nawiązując do tego dnia, EduFilharmonia zagra inaczej niż zazwyczaj – posłuchamy muzyki z zamkniętymi oczami, doświadczymy niskich, uspokajających dźwięków. Wszystko po to, aby dostrzegać różnorodność wokół nas i dzięki niej odkrywać samych siebie na nowo. To świetnie doświadczenie dla dzieci, które chcą zrozumieć muzykę, niekoniecznie rozumiejąc wszystkie słowa. EduFilharmonia przygotowała ten koncert także z myślą o dzieciach z Ukrainy, które przyjadą do nas z ośrodka Szafir w Moryniu, które jest ich tymczasowym domem oraz z Domu Dziecka w Stargardzie.

   „Niebieskie pudełko” ma także swoje fizyczne oblicze - to wysoka na dwa metry konstrukcja, która pomieści prezenty dla potrzebujących matek z dziećmi z Ukrainy. W tym momencie zapotrzebowanie jest na kremy i kosmetyki pielęgnacyjne oraz słodycze, z których skompletujemy podarunki z okazji prawosławnych Świąt Wielkanocnych. Wierzymy, że Państwo, wraz z zespołem Filharmonii w Szczecinie, wesprą zbiórkę i tym samym przekażemy nasze symboliczne wsparcie rodzinom z Ukrainy. Pudełko będzie dostępne do 27 kwietnia w holu Filharmonii. Koordynatorem jest Stowarzyszenie Mi-Gracja w Szczecinie.

   - Jesteśmy także partnerem zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Collegium (https://pomagam.pl/szafirowezlotka), działającym na rzecz wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim. „Szafirowe Złotka” to dzieci, które przybyły z sierocińca z Gulyaypola koło Zaporoża - mówi Rafał Ceglarek, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. -  Uciekając przed wojną przejechały 1880 km. Część dzieci wymaga specjalistycznej opieki medycznej. W grupie są zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Najmłodszy maluch ma siedem lat, zaś najstarszy nastolatek osiemnaście.

   Celem jest wsparcie finansowe, które przeznaczone będzie na zapewnienie opieki medycznej i edukacyjnej, ale także na przygotowanie posiłków, ogrzanie budynków, uregulowanie rachunków za media (gaz, prąd, woda, kanalizacja), czy zakup paliwa do środków transportu.

   Bilety dostępne są w kasie Filharmonii oraz na stronie filharmonia.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!