Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Już wkrótce Dni Skandynawskie 2024

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Już wkrótce Dni Skandynawskie 2024

   Tematy na czasie, biznes, edukacja, styl życia. Przed nami dwa dni rozmów, spotkań i warsztatów, czyli Dni Skandynawskie. Wydarzenie, które od dekady rozwija Szczecin.

    

    - Jesteśmy  doskonałym portem i węzłem logistycznym dla naszych sąsiadów z północy. Bliskość Szczecina doceniają nie tylko turyści, ale i przedsiębiorcy, gdyż ponad 170 firm ze skandynawskim kapitałem prowadzi tu swoją działalność. Zresztą najlepszym potwierdzeniem kluczowej roli naszego miasta jest niedawna wizyta samego króla Danii – podkreśla Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

    

   Współpraca Szczecina z krajami skandynawskimi trwa od wielu lat i zacieśnia się coraz bardziej. Otwartość na innowacje i rozwój, a także świadomość znaczenia ekologii w życiu codziennym to cechy wspólne obu partnerów. Szczecin to zatem naturalne środowisko dla Dni Skandynawskich

   Temat przewodni dziesiątej edycji wydarzenia to: „Sztuczna Inteligencja i edukacja przyszłości - między technologią a odpowiedzialnością społeczną”, dlatego podczas Dni Skandynawskich nie zabraknie rozważań i przykładów na to jak technologia wpływa na przemysł i jego poszczególne sektory, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą wdrożenie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych, a także jak edukacja może dostosować się do nowych wymagań rynku pracy. Nie zabraknie również tematów poświęconych etyce biznesu, ochrony danych czy równości.

    

    

   W części wydarzeń towarzyszących zaplanowano liczne atrakcje kulturalne, rajd rowerowy, kolorową paradę, która przejdzie ulicami miasta oraz Piknik Skandynawski. To znakomita okazja do dobrej zabawy i relaksu na świeżym powietrzu w stylu „hygge”, a także możliwość poznania kultury krajów nordyckich w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia

   10. Dni Skandynawskie odbędą się w dniach 9-10 maja br. w Technoparku Pomerania w Szczecinie. Parterami wydarzenia są: Skandynawsko-Polska Izba Handlowa (SPCC) oraz Zarząd Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

   Więcej informacji na stronie: ds.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!