Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Już w sobotę Europejska Noc Muzeów w magistracie

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Już w sobotę Europejska Noc Muzeów w magistracie

   Przypominamy. Podziemia szpinakowego pałacu, gabinet prezydenta Miasta, zabytkowa sala biblioteczna oraz inne najważniejsze pomieszczenia szczecińskiego magistratu. Wszystko to będzie można zwiedzić już w sobotę 18 maja podczas tegorocznej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów.

   Szczeciński Urząd Miasta już po raz kolejny otworzy swoje drzwi przed zainteresowanymi mieszkańcami i turystami. W tym roku, wszyscy chętni będą mogli zobaczyć m.in. oryginalne neobarokowe elementy wystroju najważniejszego gabinetu mieście oraz sprawdzić na własnej skórze, jak to jest zasiadać w fotelu prezydenckim. Co więcej, będzie to także świetna okazja by poznać historię tego wyjątkowego wnętrza i niezwykłe ciekawostki z nim związane.

   Jednak to nie jedyna atrakcja, która tego wieczoru będzie czekać na zwiedzających.

   - Uczestnicy wydarzenia, oprócz prezydenckiego gabinetu, zwiedzą również schron, znajdujący się w niedostępnych na co dzień podziemiach magistratu. Nie obejdzie się również bez wizyty w innych ciekawych  pomieszczeniach szpinakowego pałacu - zapowiada Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. 

   Trasa zwiedzania będzie wiodła poprzez salę sesyjną, w której zapadają decyzje dotyczące przyszłości miasta, salę ślubów, gdzie młodzi mieszkańcy Szczecina ślubują sobie miłość i wierność oraz salę biblioteczną, w której zgromadzono liczne pamiątki z życia stolicy Pomorza Zachodniego oraz wyjątkowe woluminy.

   Tegoroczne zwiedzanie szczecińskiego magistratu w ramach Europejskiej Nocy Muzeów rozpocznie się o godzinie 18.00 i zgodnie z przyjętym planem potrwa do godziny 21.00. Wstęp bezpłatny.


   Zobacz też: Weekend w Szczecinie: 17 - 19 maja

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!