Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Już jest! Nowa aplikacja Alert Szczecin 3.0

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Alert Szczecin 3.0 to nowa i odświeżona wersja systemu, który umożliwia mieszkańcom szybkie zgłaszanie różnego rodzaju nieprawidłowości występujących na terenie miasta.

   System został uruchomiony w 2014 r. i od tego czasu zgromadził już ponad 14 tys. użytkowników, a za jego pośrednictwem załatwiono ponad 50 tys. spraw. Co można zgłosić?  Praktycznie wszystko, co rzuci nam się w oczy i przeszkadza, np. dziurę w ulicy, krzywy chodnik, uszkodzoną ławkę lub jakiś element placu zabaw, brak kosza na śmieci lub przepełniony kosz, a także dzikie wysypisko czy zarośnięty skwer.  Zgłoszenie takiej sprawy przez Alert Szczecin to zaledwie kilka kliknięć i zero formalności. Co ważne, w aplikacji można nie tylko zgłosić sprawę, ale także obserwować postęp prac nad jej realizacją.

   Nowa, ulepszona wersja systemu została stworzona na bazie dotychczasowych doświadczeń oraz opinii i sugestii samych użytkowników. System, tak jak do tej pory, obejmuje bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne oraz serwis www. Ulepszone i rozszerzone zostały natomiast jego funkcjonalności, np. możliwość precyzyjnego oznaczenia lokalizacji zdarzenia na mapie, niezależnie od tego, gdzie znajduje się zgłaszający. Uszczegółowiono także zakres realizowanych spraw, rozbudowując drzewo kategorii zgłoszeń o kilkanaście nowych kategorii (m.in. wiaty przystankowe, znaki drogowe, uszkodzone place zabaw, wraki, dzikie zwierzęta), co pozwoli sprawniej delegować poszczególne zgłoszenia do realizacji. Nowością jest także możliwość dodawania zgłoszeń bez logowania przez stronę internetową.

   Alert 3.0 to także nowoczesny i przejrzysty interfejs, oferujący bezproblemową i intuicyjną obsługę. Aplikacja działa szybciej, a problemy techniczne, które dotykały już starszą wersję, zostały wyeliminowane.

   Wszystkie konta dotychczasowych użytkowników zostaną automatycznie przeniesione do nowej wersji systemu. Po zalogowaniu do konta wyświetlona zostanie informacja o konieczności aktualizacji i sposobie jej dokonania. Archiwum alertów oraz wszystkie zgłoszenia w toku realizacji pozostają dostępne pod adresem archiwum.alertszczecin.pl.

   Alert Szczecin 3.0 dostępny jest pod dotychczasowym adresem www.alertszczecin.pl i do ściągnięcia bezpłatnie na urządzenia mobilne w sklepach internetowych Google Play lub  App Store (w zależności od posiadanego systemu).

   Pobierz aplikację:

   ● Google Play

   ● App Store

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!