Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Jazz Camp for Girls, czyli ferie w Filharmonii

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jazz Camp for Girls, czyli ferie w Filharmonii

   Rusza rekrutacja na Jazz Camp for Girls, czyli warsztaty, podczas których muzycy pokażą jak grać jazz i improwizować. Już po raz drugi Filharmonia zaprasza uczennice szkół muzycznych w wieku 10-16 lat na warsztaty, które tym razem odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych. Czas na zgłoszenia jest do 15 grudnia.

   Czym jest Jazz Camp?

   Jazz Camp for Girls jest przeznaczony dla dziewcząt w wieku 10-16 lat, uczennic szkół muzycznych, które chcą uczyć się jazzu i improwizacji oraz pograć z innymi. Pomysł powstał w Danii we współpracy organizacji JazzDanmark i Copenhagen Jazz Festival, a kolejną odsłonę w Szczecinie poprowadzą muzycy związani z polsko-duńskim stowarzyszeniem PolishDanish Jazz Days.

    - Celem warsztatów jest przyczynienie się do popularyzacji muzyki jazzowej i rozrywkowej wśród dziewcząt, poprzez stworzenie przyjaznych i otwartych warunków, w których będą mogły tworzyć razem ze sobą. Stawiamy na śmiałość, tworzenie wspólnoty i eksperymentowanie! – powiedziała Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza.

   Jazz Camp for Girls to próba wczesnego rozpoczęcia rozwoju muzycznego dziewcząt i danie im możliwości poznania instrumentów i gatunków muzycznych innych niż te, z którymi mają do czynienia na co dzień. Chcemy, by dziewczęta stały się częścią oddanej społeczności, w której mogą wyrażać się muzycznie.

   Jak spędzę czas w Filharmonii?

   - W drugim tygodniu ferii zimowych, od poniedziałku do czwartku (22-25 stycznia), będziemy spotykać się w Filharmonii, gdzie podzielimy was na zespoły warsztatowe. Do każdego zespołu przydzielimy instruktorów – doświadczonych nauczycieli i profesjonalnych muzyków. – dodała Katarzyna Plater-Zyberk.

   Od godziny 9:00 do 16:00 będzie bardzo intensywnie i twórczo - spróbujecie swoich sił na nowych instrumentach, poimprowizujecie i poznacie się bliżej. Oprócz zajęć z tutorami mamy w planach także warsztaty jogi, radzenia sobie ze stresem, prezentacji oraz komunikacji. Zadbamy także o ciepły posiłek w ciągu dnia.

   Ostatniego dnia, czyli w piątek 26 stycznia, po próbie generalnej i ostatnich szlifach, wystąpicie na scenie sali kameralnej podczas finałowego koncertu o godzinie 17:00 i zaprezentujecie swoje improwizacyjne talenty!

   Harmonogram warsztatów:

   22 - 25.01.2024 - godz. 9:00 - 16:00

   26.01.2024 - godz. 9:00 - 13:00 / 17:00 - koncert

   Co muszę zrobić, by wziąć udział w Jazz Camp for Girls?

   Zapisy do projektu trwają do 15 grudnia 2023 i odbywają się poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

   Ważne jest, by przed zgłoszeniem zapoznać się z REGULAMINEM UCZESTNICTWA.

   Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie i zapiszcie się już dziś. Na wasze zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2023.

   Szczegóły na filharmonia.szczecin.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!