Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Jakie rośliny wytrzymają śródmiejski klimat? Ostatnie spotkanie o ogródkach gastronomicznych w ŚRODKU

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Jakie rośliny wytrzymają śródmiejski klimat? Ostatnie spotkanie o ogródkach gastronomicznych w ŚRODKU

   Gościem kolejnego spotkania z serii „Środy w Środku” będzie Ogrodniczka Miasta Szczecin, Marta Safader-Domańska. Będzie o roślinach, które sprawdzą się w ogródku gastronomicznym w centrum miasta. Jednocześnie to ostatnia rozmowa w temacie ogródków – kolejne „Środy” poświęcone będą już innym miejskim kwestiom.

   „Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą. Każda środa to spotkanie z inną osobą i innym tematem. Spotkania mają formę bezpłatnych konsultacji, a skorzystać może każdy.

   - Cykl rozpoczęliśmy z myślą o osobach prowadzących w Śródmieściu lokale gastronomiczne i za nami już kwestie formalno-organizacyjne – tłumaczy Marcin Chruśliński ze ŚRODKA. – W najbliższą środę zakończymy go tematem zieleni, która przetrwa w śródmiejskich warunkach i ozdobi ogródek służący kawiarniom czy restauracjom.

   Gościnią będzie Marta Safader-Domańska – Ogrodniczka Miasta Szczecin. -

   - Nasza ekspertka podpowie, jakie rośliny wyciszą przestrzeń ogródka, zniosą miejski upał i będą współgrały z otoczeniem. I choć spotkanie jest dedykowane przedsiębiorcom, to zapraszamy wszystkich, dla których temat może wydać się interesujący, także tych, którzy planują np. zadbanie o śródmiejski przedogródek – dodaje Marcin Chruśliński.

   Spotkanie odbędzie się 15 marca o godz. 18.00 w ŚRODKU (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1), nie obowiązują zapisy.

   Jednocześnie to ostatnia rozmowa w temacie ogródków – kolejne „Środy w ŚRODKU” poświęcone będą już innej ważnej kwestii, a dokładnie: Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, którego jedenasta edycja właśnie rusza. Szczegółowy harmonogram środowych konsultacji pojawi się wkrótce.

   Jesteś mieszkańcem Śródmieścia i masz pomysł na zagadnienie, które może stać się tematem Środy w ŚRODKU? Organizatorzy zachęcają, by je zgłaszać.

   Można to zrobić mailowo (kontakt@srodek.szczecin.pl), za pomocą komunikatorów na Facebooku lub Instagramie (wysyłanych na skrzynkę ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego) lub osobiście w trakcie dyżurów w ŚRODKU (wtorek i środa od 17.00 do 19.00).

   - To działanie ma służyć mieszkańcom i chętnie dodamy do naszego planu te kwestie, które mogą pomóc szczecinianom lepiej i aktywniej działać w Śródmieściu – dodaje Paulina Stok-Stocka ze ŚRODKA.

   Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

   Link do wydarzenia na FB:
   https://www.facebook.com/events/2183668638501930/

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!