Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Jak ma wyglądać ogród zabaw?

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Jak ma wyglądać ogród zabaw?

   Już w niedzielę i poniedziałek mieszkańcy będą mogli wspólnie zdecydować, jak będzie wyglądała przestrzeń do zabawy i relaksu w Parku Pomorzańskim. Otwarte warsztaty konsultacyjne są jednym z elementów zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

   „Ogród zabawy i odpoczynku w Parku Pomorzańskim im. Generała Dowbór-Muśnickiego” to jeden ze zwycięskich projektów SBO 2022. W ramach zadania w parku powstanie naturalny plac zabaw oraz miejsce do rekreacji dla mieszkańców w różnym wieku.

   Pracownia Architektury Krajobrazu „TRZY MAŁE DRZEWKA” przygotowała dwie wstępne koncepcje zagospodarowania tego terenu. Teraz to od mieszkańców będzie zależało, która z nich będzie realizowana – swoją opinią będą mogli podzielić się podczas otwartych spotkań konsultacyjnych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta”.

   Aby poznać zdanie wszystkich przyszłych użytkowników Ogrodu – zarówno tych młodszych, jak i starszych –pierwsze spotkanie konsultacyjne zorganizowane będzie w Parku Pomorzańskim, w miejscu przyszłej inwestycji. Dzięki temu łatwiej będzie wyobrazić sobie, jak zagospodarowana zostanie przestrzeń, gdzie rozmieszczone zostaną poszczególne urządzenia i jak będzie można korzystać z nowej infrastruktury. W niedzielę 17 września, przez trzy godziny (od 12 do 15) w okolicach placu zabaw działać będzie stoisko konsultacyjne, na którym będzie można zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, porozmawiać z architektką i przekazać swoje uwagi. O zdanie pytane będą także dzieci – w formie warsztatów prowadzonych przez doświadczone animatorki.

   Drugą okazją do porozmawiania o przyszłej inwestycji będzie spotkanie, które odbędzie się dzień później, w poniedziałek 18 września, o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 55 (sala 010 J). Tu również będzie możliwość porozmawiania o proponowanych koncepcjach z ich autorką i podzielenia się swoją opinią.

   Zebrane podczas spotkań opinie i uwagi będą zebrane w formie raportu i posłużą do opracowania ostatecznej koncepcji Ogrodu zabawy i odpoczynku.

   OGRÓD ZABAWY I ODPOCZYNKU W PARKU POMORZAŃSKIM - otwarte warsztaty konsultacyjne

   Niedziela 17.09.2023, godz. 12 – 15, Park Pomorzański, przy placu zabaw

   Poniedziałek 18.09.2023, godz. 17 - 19, Szkoła Podstawowa 55 „Błękitna” ul. Orawska 1, sala 010 J.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!