Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Grono Honorowych Ambasadorów coraz większe

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Agnieszka Skrzypulec-Szota oraz Catz`n Dogz zostali nagrodzeni podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta. Wicemistrzyni olimpijska w żeglarstwie oraz znany duet dj`ów i producentów muzyki elektronicznej to tegoroczni laureaci honorowego tytułu Ambasador Szczecina.

   - Jest nam niezmiernie miło dlatego, że tu się urodziliśmy i tu stawialiśmy pierwsze kroki. Mamy Szczecin zawsze w naszych sercach gdziekolwiek jeździmy i gdziekolwiek gramy - powiedział Grzegorz Demiańczuk z zespołu Catz`n dogz.

   Catz`n Dogz tworzą Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk.  Na scenie muzyki klubowej są obecni od 20 lat. Ich występów mieli okazji wysłuchać na żywo słuchacze z całego świata, od Stanów Zjednoczonych przez Japonię po Nową Zelandię. Z powodzeniem remiksują utwory innych artystów. Ich projekty regularnie zyskują uznanie w oczach krytyków.

   Z uwagi na nieobecność Agnieszki Skrzypulec-Szoty, która bierze udział w zawodach we Francji, statuetkę w jej imieniu odebrała mama.

   - Wiem, że kocha to miasto. Wiem, że jest z tym miastem związana, bo zawsze to podkreśla na każdym kroku. Jestem z niej bardzo dumna – powiedziała Joanna Skrzypulec, mama Agnieszki Skrzypulec-Szoty.

   Żeglarka to reprezentantka Polski w klasie 470, uczestniczka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, 2016 i 2020. Podczas zmagań w Tokio została wicemistrzynią olimpijską. W 2017 roku wywalczyła również złote medale w Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Świata.

    

   Podczas uroczystości został wręczony również Medal za Zasługi dla Miasta, który otrzymał Marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki.

    

   Zobacz więcej:

    

   Znamy kolejnych ambasadorów Szczecina - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!