Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Granty dla szczecińskich Rad Osiedli

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Granty dla szczecińskich Rad Osiedli

   Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na festyny i spotkania integracyjne dla mieszkańców. Powstanie też jeden wyjątkowy „obiekt sportowy”. 

    

   Granty przyznano w ramach pierwszej edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Osiedlowe 2023”. Otrzymało je dziewięć szczecińskich Rad Osiedli, które zgłosiły swoje projekty, mające przyczynić się m.in. do aktywizacji społeczności lokalnej czy podniesienia jakości jej życia.

    

   Większość, bo aż osiem nagrodzonych projektów, to działania nieinwestycyjne, których celem jest integracja mieszkańców osiedla podczas wspólnych wydarzeń, takich jak Dni Warszewa, Fly Day na lotnisku w Dąbiu, gra miejska poświęcona Sydonii von Borck oraz festyny i spotkania sąsiedzkie. Pierwsza z imprez odbędzie się już w najbliższą sobotę. W tym przypadku wysokość grantu wynosi 10 tys. zł.  Jedna z Rad – Pogodno - zgłosiła projekt inwestycyjny i zdobyła na jego realizację 15 tys. zł. Za te pieniądze na placu Waleriana Pawłowskiego powstanie bulodrom, czyli boisko do gry w bule.

    

   Umowy na realizację zwycięskich projektów podpisali dziś: zastępczyni prezydenta Szczecina Anna Szotkowska oraz marszałek województwa Olgierd Geblewicz, w towarzystwie przedstawicieli nagrodzonych Rad.  – To Państwo najlepiej wiecie, co mieszkańcom jest potrzebne – zwróciła się do nich Anna Szotkowska. – Jestem przekonana, że te pieniądze zostaną wydane w najlepszy sposób.  – Warto wspierać kreatywne osiedla i oddolne inicjatywy – podsumował wyniki konkursu marszałek Olgierd Geblewicz. 

    

   Wykaz wszystkich nagrodzonych projektów:
   RO Dąbie - Festyn dla mieszkańców podczas wydarzenia FLY DAY
   RO Drzetowo - Grabowo - Powrót do Przeszłości z Sydonią von Borck – gra miejska

   RO Głębokie – Pilchowo - Choinka 2023 - Osiedlowe spotkanie integracyjne
   RO Krzekowo – Bezrzecze - Pożegnanie lata – festyn osiedlowy

   RO Majowe - Festyn osiedlowy w Parku Majowe
   RO Niebuszewo - Festyn „Pożegnanie lata”
   RO Pogodno – Budowa boiska do gry w boule jako miejsce integracji wielopokoleniowej

   RO Warszewo - Dni Warszewa – festyn osiedlowy.

   RO Załom – Kasztanowe - Budujmy sąsiedzkie relacje

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!