Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Fundacja Las Sztuki zaprasza na wystawę MIASTO (dla) DZIECI

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Fundacja Las Sztuki zaprasza na wystawę MIASTO (dla) DZIECI

   Zapraszamy do odwiedzania galerii TWORZĘ SIĘ w DK "13 Muz" oraz wystawy MIASTO (dla) DZIECI.

   MIASTO (dla) DZIECI to zaproszenie do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. To próba spojrzenia na świat z perspektywy dziecka, dająca możliwość budowy swojego mikro świata.

   - Dzieci to urodzeni architekci i architektki - mówi Paulina Ratajczak z Fundacji Las Sztuki. - Postanowiliśmy całkowicie oddać stery w ich ręce. Wystawa została w 99% zaprojektowane przez młodych ludzi, jest emanacją ich marzeń i potrzeb.

   Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, zmieniać środki transportu, rozkłady ulic oraz przeznaczenie budynków. Można nawet stać się drzewem, najlepiej Ługi Bugi albo znakiem, który wskazuje podziemne przejścia lub ostrzega przed Ponurą Szajką. Warto czasem odpocząć od przygód, chociażby w Leniuchowicach albo innych zakamarkach. Ale chwila…

   Czy w MIEŚCIE DZIECI obowiązują jakieś zasady? Czy ktoś nad tym wszystkim czuwa? Czy jest tu miejsce dla nowych mieszkańców? 

   Wystawa wpisuje się w rozważania na temat przyszłości miast w kontekście zmian klimatycznych czy migracyjnych. Jest miejscem do zadawania pytań i próbą poszukiwania mądrych rozwiązań, stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. W mobilność wystawy wpisana jest ZMIANA, która jest stałym elementem bardzo dynamicznej rzeczywistości. W tym wypadku tymczasowość staje się sprzymierzeńcem, dając możliwość szybkiego przeistaczania otoczenia, tak by odpowiadało demokratycznie na potrzeby wszystkich użytkowników. 

   Warstwa wizualna oraz projekt wystawy został kolektywnie opracowany na bazie rysunków oraz pomysłów uczestników (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ. Dźwięki MIASTA zagrali i zaśpiewali uczestnicy oraz uczestniczki warsztatów „Jak brzmi miasto?”.
   Słowo „dla”, ujęte w nawias w tytule wystawy, wpisuje się w nurt tworzenia sztuki z dziećmi, a nie tylko dla nich.

   Twórczynie i twórcy wystawy:

   Karolina Gołębiowska, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Dominika Wyrobek, 
   Agata Wolniewicz, Katarzyna Mierzejewska, Marcin Strugliński, Szymon Herbuś, Paulina Ratajczak 
   oraz uczestnicy i uczestniczki (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ oraz warsztatów „Jak brzmi miasto?”

   Współpraca: Remigiusz Suda, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek, Marta Kubiak, Spot-art classes and workshops, Stowarzyszenie KAMERA, Oskar Ejsmont, Magda Pociej

   Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak


   Kiedy i jak odwiedzić wystawę w styczniu? 

   Niedzielne (poza 14.01.) twórcze spotkania na wystawie „Miasto (dla) Dzieci” rozpoczynają o godz.: 11:00, 12:45 i 14:30.  

   Bilety dostępne są na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej -
   punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

   Od poniedziałku do piątku odbywają się twórcze warsztaty dla grup zorganizowanych. (wstęp 14 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com ).  

   Uwaga! Galerię zwiedza się bez butów. Prosimy o zabranie dodatkowej pary skarpetek.

   Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
   Wystawa współfinansowana  przez Miasto Szczecin. 

   Wystawa „MIASTO (dla)DZIECI” oraz twórcze warsztaty w TWORZĘ SIĘ
   Dom Kultury „13 Muz”
   Pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)
   Szczecin

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!