Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   BikeS wjeżdża do gminy Dobra Szczecińska

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   W środę została podpisana umowa w sprawie włączenia do systemu roweru miejskiego BikeS czterech stref postoju na terenie gminy Dobra Szczecińska.

   Dwie strefy powstaną w Mierzynie, jedna w Wołczkowie i jedna na Bezrzeczu. W ramach umowy spółka NiOL powiększy flotę rowerów o 30 nowych pojazdów oznakowanych herbem gminy Dobra.

   - Umowa wchodzi w życie 1 lipca i obowiązywać będzie do końca roku - mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. - Gmina Dobra zapłaci spółce NiOL za jej wykonanie 123 tys. zł.

    

   Lokalizacje stref postoju w gminie Dobra:

   Wołczkowo rondo

   Bezrzecze ul. Górna parking

   Mierzyn biblioteka

   Mierzyn szkoła

   - Nadrzędnym celem umowy z Dobrą jest poprawa jakości powietrza i popularyzacja zdrowego stylu życia – mówi prezes spółki NiOL Radosław Kanarek. - Myślę, że to ciekawa oferta i dla mieszkańców gminy Dobra, i dla szczecinian. Wiele osób z Dobrej pracuje, uczy się w Szczecinie, z kolei wielu szczecinian odwiedza gminę Dobra w celach rekreacyjnych. Mam nadzieję, że rower miejski w obu grupach okaże się atrakcyjną alternatywą dla prywatnych samochodów.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!