Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   Bezpieczna zima, bezpieczne ferie. Straż Miejska przypomina i radzi

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Bezpieczna zima, bezpieczne ferie. Straż Miejska przypomina i radzi
   Bezpieczna zima 2.jpg
   Bezpieczna zima 3.jpg
   Bezpieczna zima 6.jpg
   Bezpieczna zima.jpg
   bezpieczne ferie.jpg

   Aura za oknem nie wskazuje, ale za kilka dni rozpoczyna się kalendarzowa zima, świąteczna przerwa i lada moment  -ferie zimowe. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, należy przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, zarówno tym, którzy pozostaną w czasie ferii w mieście, jak i tym, którzy wypoczywać będą na zorganizowanych wyjazdach.

   W szczecińskich szkołach i przedszkolach od początku grudnia  odbywały się spotkania ze Strażą Miejską. Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki przypominały, jak bezpiecznie „przetrwać” w czasie zimowego wypoczynku. Prelekcje pod nazwą „Bezpieczna zima” i potem „Bezpieczne ferie” to szereg rad i wskazówek dla najmłodszych jak rozsądnie spędzać czas na świeżym powietrzu, jeśli zima znów pokaże swoje śnieżne oblicze.

   - Chodzi tu przede wszystkim o bezwzględny zakaz ślizgania się po zamarzniętych akwenach, bo takie już były w naszym mieście w tym sezonie. To także szereg porad dla tych, którzy wolny czas spędzą bawiąc się na podwórkach. – mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Szczecinie.

    Funkcjonariuszki podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych mówią o bezpiecznych zabawach podczas wyjazdu w góry,  ostrzegają przed kontaktami z osobą obcą w realu, jak i tą wirtualną, poznaną w sieci. Poruszana jest  również kwestia, co robić gdy atakuje nas agresywny pies oraz jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która tego potrzebuje.

   - W klasach z nieco starszymi dziećmi omawiany jest też temat z zakresu pirotechniki, czyli bezpieczne zasady używania fajerwerków, tylko pod opieką dorosłych i w określonym czasie i warunkach. Na szczęście petardy, fajerwerki i inne wyroby pirotechniczne stają się coraz mniej popularne, w niektórych kręgach wręcz jest to passe. Na szczęście dla zwierząt, ekologii i naszego spokoju. – dodała Wojtach. - Nie mniej jednak Sylwester i Nowy Rok będzie fetowany przy wystrzale fajerwerków, dlatego tak ważne jest bezpieczeństwo przy ich używaniu.

   Spotkania z dziećmi i młodzieżą w związku z tymi zimowymi tematami potrwają do ferii. Na razie zrealizowano  32  prelekcje z tematów: „ Bezpieczne ferie ",” Bezpieczna zima” „Cyberprzemoc”, „Obcy”, „Bezpieczny w domu”, „Rozumiemy zwierzęta” i "Pierwsza pomoc przedmedyczna", W sumie w zajęciach udział wzięło 715 uczniów szkół podstawowych oraz maluszków przedszkolnych a to dopiero początek spotkań ze strażniczkami z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!