Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Absolutorium dla prezydenta Szczecina

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Absolutorium dla prezydenta Szczecina

   Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Szczecin, radni udzielili Absolutorium prezydentowi Miasta za wykonanie budżetu za 2023 rok.

   - To był kolejny trudny rok. Następstwa pandemii, wojny, stale rosnące koszty oraz inflacja realnie wpływały na funkcjonowanie miasta. Staraliśmy się, aby te negatywne zjawiska w jak najmniejszym stopniu dotknęły mieszkańców. Dziękuję Radzie Miasta za współpracę oraz za udzielenie Absolutorium – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Wykonanie budżetu za 2023 rok przedstawia się następująco:

   dochody budżetowe ogółem: 3,260 mld zł,
   wydatki budżetowe ogółem: 3,547 mld zł,
   wynik finansowy: -
   286,9 mln zł,

   W 2023 roku Szczecin zmagał się z kryzysem finansów samorządowych wywołanym polityką ówczesnego rządu. Mimo redukcji wydatków inwestycyjnych kontynuowano realizację kluczowych dla rozwoju miasta inwestycji.

   - Pomimo niewystarczającej subwencji oraz wzrastających kosztów utrzymania, udało się również utrzymać stały wzrost nakładów na oświatę - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Co szczególnie warte podkreślenia, po tak trudnym okresie udało się zapewnić stabilną sytuację finansową i wejść w 2024 rok, jako jedno z nielicznych polskich miast z nadwyżką budżetową.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!