Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   24°

   STBS buduje mieszkania nad Dąbiem

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecińskie TBS realizuje II etap Osiedla mieszkaniowego przy ul. Pokładowej, Oficerskiej i Masztowej w Dąbiu. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków, w których oprócz mieszkań oferowanych w systemie partycypacji w kosztach budowy przyszłych najemców, znajdą się także żłobek, klub seniora oraz mieszkania dedykowane osobom starszym. W sąsiedztwie budynków, poza dojściami do budynków, miejscami parkingowymi będzie placyk do uprawiania sportu, część rekreacyjna i kolejny plac zabaw dla dzieci. 

   Łącznie zbudowanych zostanie 178 mieszkań przeznaczonych na wynajem, w tym 165 mieszkań w systemie partycypacji, 12 mieszkań wspomaganych dla seniorów i jedno mieszkanie treningowe przeznaczone do osób wymagających wsparcia w ramach działań społecznych prowadzonych przez Miasto, które będzie do jego dyspozycji.  Poza tym przewidziano także lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych położone na kondygnacji parterowej. 

   Obecnie wykonywane są stany surowe budynków i obejmują one kondygnacje naziemne. Szacowany czas zakończenia tego etapu to przełom czerwca i lipca tego roku.

   - Wszystkie mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji mieszkaniowych Spółki, będą starannie wykończone “pod klucz” tzn. praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców będzie jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znajdą się wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowane będą w kuchniach zlewozmywaki i wykonany pas roboczy z płytek ceramicznych, a w łazienkach wanny lub brodziki, umywalki oraz niezbędna armatura sanitarna - mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. 

   W parterze jednego z budynków będzie prowadzony żłobek dla 32. dzieci, a w kolejnym klub seniora. Wokół budynków powstanie placyk do gry w koszykówkę, miejsca do rekreacji i plac zabaw. Poza tym na Osiedlu będą m.in. wiaty rowerowe, ławeczki, stojaki na rowery, wiaty śmietnikowe, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, drogi i chodniki.

    

    

   Do mieszkań położonych w parterach budynków przynależne będą wydzielone przedogródki  do wyłącznego użytkowania przez najemców. Zagospodarowanie terenu oraz partery budynków będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na przyległym terenie przewidziano też nasadzenia - 113 drzew liściastych oraz 419 krzewów liściastych.  

   Niewątpliwym atutem Osiedla jest bliskość jeziora Dąbie. Do zmodernizowanego niedawno kąpieliska będzie tylko 400 m.

   - Wykonawcą drugiego etapu budowy osiedla jest spółka Prime Construction. Koszt tej inwestycji wynosi blisko 61,9 mln zł brutto.Planowana data zakończenia robót i zgłoszenia ich do odbioru to koniec czerwca przyszłego roku. Zakłada się zasiedlenie budynków nastąpi  dwa miesiące później - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

   Pierwszy etap Osiedla zrealizowany został przez TBS Prawobrzeże (z początkiem 2021 roku Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże się połączyły). Inwestycja  ruszyła w sierpniu 2018 roku. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne, w których powstało 184 mieszkań. Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej. 

   W ostatnich pięciu latach w Szczecinie powstało kilka nowych osiedli mieszkaniowych, zrealizowanych zarówno przez Szczecińskie TBS jak i TBS Prawobrzeże. W sumie wybudowano 831 mieszkań czynszowych. Pod tym względem jesteśmy liderem w Polsce biorąc pod uwagę lata 2018 - 2023 (zgodnie z badaniem ekspertów portalu Gethome.pl)

    

    

   Najwięcej lokali - blisko pół tysiąca - powstało w ramach budowy dwóch etapów osiedla Wrzosowe Wzgórze, położonego w sąsiedztwie Szosy Polskiej. Z kolei w 2019 roku zakończono II  etap osiedla w rejonie ulic Kusocińskiego, Sowińskiego i Głowackiego, gdzie powstało 95 mieszkań. Poza tym w Dąbiu przy ul. Koszarowej w 2020 roku zakończono  realizację ostatniego etapu budowy mieszkań dedykowanych rzetelnym najemcom komunalnym. 

   Więcej na stronie: stbs.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!