Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Zgoda na zakup legendarnego „Pioniera”

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Zgoda na zakup legendarnego „Pioniera”

   Kolejny duży krok przybliżający Miasto do zakupu słynnego kina „Pionier 1907” został wykonany. Radni wyrazili zgodę na dokonanie takiej transakcji.

   W ostatnich miesiącach, w związku z zapowiedzią przejścia na emeryturę jednego z właścicieli, w przestrzeni publicznej toczyła się dyskusja dotycząca przyszłości jednego z najstarszych kin na świecie - Kina „Pionier 1907”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szczecinian, dążyło do zachowania tej wyjątkowej przestrzeni na kulturalnej mapie stolicy Pomorza Zachodniego.

   Stąd też, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecin radnym przedstawiony został projekt uchwały pozwalający Gminie na zakup nieruchomości, w której obecnie funkcjonuje Kino wraz z jego wyposażeniem. Za dokonaniem tej transakcji pozytywnie odpowiedzieli się wszyscy radni biorący udział w posiedzeniu.

   Warto dodać, że to już kolejny krok wykonany przez Miasto, który ma zapobiec likwidacji tego wyjątkowego kina. Wcześniej, w celu zabezpieczenia Pioniera, władze miasta postanowiły przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście - Zachód, Małkowskiego, Kosmos” w Szczecinie. Dokument ma charakter ochronny. Oznacza to, że jego zadaniem jest nie tylko ustalenie sposobu zabudowy i zagospodarowania tego terenu, ale również wskazanie, że pod adresem Kina ma znaleźć się obiekt kultury.

   Dodatkowo podczas październikowej sesji Rady Miasta Szczecin w budżecie Gminy zabezpieczono środki w wysokości 2 000 000 złotych, które mają zostać przeznaczone na zakup nieruchomości, w której obecnie funkcjonuje Kino wraz z jej wyposażeniem.

   Obecnie trwają m.in. rozmowy z właścicielami Kina, mające na celu ustalenie wszystkich szczegółów związanych z transakcją. Zgodnie z przyjętymi założeniami, Miasto powinno do końca bieżącego roku sfinalizować zakup. Niebawem rozpoczną się również działania związane z opracowaniem formuły działania nowej miejskiej placówki.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!