Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Plan dla Pioniera

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Plan dla Pioniera

   Nie lokal gastronomiczny, a przestrzeń poświęcona kulturze. Zgodnie z przygotowanym przez Miasto dokumentem, nieruchomość, w której funkcjonuje szczecińskie kino „Pionier” nie będzie mogła w przyszłości pełnić innej funkcji, aniżeli ta związana z działalnością kulturalną.

   Od kilku miesięcy, w związku z zapowiedzią przejścia na emeryturę właściciela, w przestrzeni publicznej toczy się dyskusja dotycząca przyszłości Kina „Pionier 1907”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Miasto postanowiło zabezpieczyć to niewątpliwie wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta, poprzez przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście - Zachód, Małkowskiego, Kosmos” w Szczecinie.

   Dokument, o którego powstaniu zadecydowano podczas majowego posiedzenia Rady Miasta, ma charakter ochronny. Oznacza to, że jego zadaniem będzie nie tylko ustalenie sposobu zabudowy i zagospodarowania terenu, ale również wskazanie, że pod adresem kina „Pionier” ma znaleźć się obiekt kultury. Dodatkowo celem uchwalonego planu jest stworzenie warunków planistycznych do ochrony fragmentu XIX-wiecznego układu przestrzennego Śródmieścia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!