Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   By „Pionier” pozostał

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   By „Pionier” pozostał

   Zabezpieczenie środków w budżecie, które pozwolą na ewentualne kupno kina „Pionier 1907” przez Miasto. To kolejne działanie podjęte przez Miasto, które ma zapobiec likwidacji tego niezwykłego obiektu kultury.

   Od kilku miesięcy, w związku z zapowiedzią przejścia na emeryturę jednego z właścicieli, w przestrzeni publicznej toczy się gorąca dyskusja dotycząca przyszłości Kina „Pionier 1907”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miasto postanowiło w dalszym ciągu dążyć do zachowania tej wyjątkowej przestrzeni w niezmienionej, lubianej przez szczecinian formie.

   W tym celu, podczas najbliższej sesji Rady Miasta w dzięki wprowadzeniu zmian w budżecie Gminy, zabezpieczone zostaną środki w wysokości 2 000 000 złotych, które będą mogły zostać przeznaczone na ewentualny zakup obiektu wraz z jego wyposażeniem. Obecnie trwają kolejne rozmowy z właścicielami Kina dotyczące takiego rozwiązania. Zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami są one prowadzone w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia, ale i również poufności. Oznacza to, że o kolejnych podejmowanych działaniach będziemy informować wtedy, gdy tylko będzie to możliwe.

   To nie pierwsze kroki Miasta, które mają zapobiec ewentualnej likwidacji tego wyjątkowego kina. Wcześniej, w celu zabezpieczenia Pioniera, władze miasta postanowiły przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście - Zachód, Małkowskiego, Kosmos” w Szczecinie. Dokument, o którego powstaniu zadecydowano podczas majowego posiedzenia Rady Miasta, ma charakter ochronny. Oznacza to, że jego zadaniem jest nie tylko ustalenie sposobu zabudowy i zagospodarowania tego terenu, ale również wskazanie, że pod adresem kina ma znaleźć się obiekt kultury. Dodatkowo celem uchwalonego planu jest również stworzenie warunków planistycznych do ochrony fragmentu XIX-wiecznego układu przestrzennego Śródmieścia.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!