Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Wypowiedz się na temat przyszłości „Pioniera”

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Wypowiedz się na temat przyszłości „Pioniera”

   Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz zarządzeniem prezydenta Szczecina, jeszcze w lutym odbędą się konsultacje społeczne dotyczące funkcjonowania kultowego szczecińskiego kina „Pionier 1907”, do którego Gmina Miasto Szczecin nabyła prawo własności w grudniu ubiegłego roku.

   Wszystko po to, by określić formułę organizacyjno-prawną dalszego funkcjonowania kina oraz poznania oczekiwanego profilu programowego.

   - Wybór optymalnej formuły funkcjonowania kina „Pionier” w dużej mierze uzależniamy od woli mieszkańców Szczecina – mówi Dorota Serwa, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin. -  Chcielibyśmy w odpowiedni sposób upamiętnić to niezwykłe miejsce oraz utrzymać jego unikalny charakter i wyjątkowy klimat.

   Mieszkańcy, którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak powinien funkcjonować „Pionier” mogą to zrobić na kilka sposobów, bowiem konsultacje zostaną przeprowadzone w następującej formie:
    

   1. otwartego spotkania ekspertów z dziedziny kinematografii, które odbędzie się w dniu 20 lutego 2024 r. w godz. 16.00-19.00 w Filii Nr 54 - ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie;
     
   2. otwartego spotkania z mieszkańcami Szczecina w dniu 21 lutego 2024 r. w godz. 16.00-19.00 w Filii Nr 54 - ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie;
     
   3. zbierania opinii i uwag mieszkańców, składanych w trakcie dyżuru punktu konsultacyjnego w dniu 26 lutego 2024 r. w godz. 16.00-19.00 w Filii Nr 54 - ProMedia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie;
     
   4. badania opinii mieszkańców i zbierania ich uwag za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: konsultacje.pionier@um.szczecin.pl w terminie trwania konsultacji – tj. do dnia 3 marca 2024 r.


   Zgodnie z przyjętymi założeniami, informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji społecznych zostanie podana do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin (http://konsultuj.szczecin.pl) w terminie 30 dni od daty ich zakończenia.

   Szczegółowe informacje dot. konsultacji społecznych dostępne są na stronie internetowej: https://konsultuj.szczecin.pl/chapter_116324.asp.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!