Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Kino „Pionier 1907” stało się oficjalnie własnością Miasta!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kino „Pionier” w rękach Miasta! Wszystko za sprawą podpisanego właśnie aktu notarialnego, który jest zwieńczeniem wielomiesięcznych ustaleń pomiędzy Gminą a dotychczasowymi właścicielami.

   W ostatnich miesiącach, w związku z zapowiedzią przejścia na emeryturę jednego z właścicieli, w przestrzeni publicznej toczyła się dyskusja dotycząca przyszłości jednego z najstarszych kin na świecie - Kina „Pionier 1907”. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szczecinian, dążyło do zachowania tej wyjątkowej przestrzeni na kulturalnej mapie stolicy Pomorza Zachodniego. Dziś zakup kina stał się faktem.

   - Bardzo cieszymy się, że przyszłość szczecińskiego Pioniera została zabezpieczona. Od dziś nad Kinem już nie znajdują się ciemne chmury – powiedziała po podpisaniu dokumentów Anna Szotkowska – zastępca prezydenta Miasta Szczecin. Choć cały proces był czasochłonny i wymagał wielu ustaleń, najważniejszy jest jego pozytywny efekt.

   Podpisany dokument przenosi na Miasto zarówno prawo własności lokalu, w którym obecnie funkcjonuje Kino oraz wszystkie składniki majątkowe niezbędne do prowadzenia działalności kinowej. Po przeprowadzeniu stosownych wycen przez niezależnych ekspertów, strony ustaliły ostateczną cenę sprzedaży na 1 987 322,45 zł brutto.

   Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obecnie trwają także prace związane z opracowaniem formuły działania nowej miejskiej jednostki kultury. Odpowiedzialnym za ten proces jest Wydział Kultury szczecińskiego magistratu. Jednocześnie, na mocy podpisanych dziś dokumentów Miasto rozpocznie prowadzenie Kina po 30 kwietnia 2024 roku.

   Warto dodać, że przed zakupem Kina, władze Miasta w celu zabezpieczenia „Pioniera”, postanowiły przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście - Zachód, Małkowskiego, Kosmos” w Szczecinie. Dokument ma charakter ochronny. Oznacza to, że jego zadaniem jest nie tylko ustalenie sposobu zabudowy i zagospodarowania tego terenu, ale również wskazanie, że pod adresem al. Wojska Polskiego 2 ma funkcjonować kino.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!