Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Teatr Letni z prestiżową nagrodą Property Design Awards!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Teatr Letni z prestiżową nagrodą Property Design Awards!

   Szczeciński amfiteatr wybrany najlepszą „Przestrzenią publiczną” w Polsce. W konkursie Property Design Awards nominowane były inwestycje zakończone w 2022 roku. Przebudowanym i zmodernizowanym Teatrem Letnim zarządza Szczecińska Agencja Artystyczna. 

   Konkurs Property Design Awards po raz siódmy wyróżnił unikalne inwestycje oraz najlepsze projekty komercyjne i publiczne, które zostały oddane do użytku do końca 2022  roku. Teatr Letni zwyciężył dzięki głosom internautów oraz pracy jury konkursowego złożonego z wybitnych architektów, m. in. Roberta Koniecznego autora wielu wspaniałych projektów, w tym szczecińskiego  Centrum Dialogu Przełomy, który podczas World Architecture Festival, Berlin 2016  zdobył tytuł World Building of the Year 2016,  Krzysztofa Koszewskiego, dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej,  Ewy Kuryłowicz, generalnego projektanta; wiceprezesa Kuryłowicz & Associates, Pete Kerchera, ambasadora Design for All Europe czy  Oskara Zięty , artysty i innowatora, absolwent architektury na Politechnice Szczecińskiej.

   Wielki sukces i mocna konkurencja 

   Podczas uroczystej gali 4 Design Days 2023 w Katowicach statuetkę odebrała Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej. 

   - To wielki sukces Szczecina – mówi dyrektor SAA. - A Teatr Letni im. Heleny Majdaniec to jeden z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce. Wyróżnienie w konkursie Property Design Awards 2023 to potwierdzenie, że architektura i design Amfiteatru  są na najwyższym poziomie. Tym bardziej cieszę się i mam wielką satysfakcję, że możemy organizować wydarzenia kulturalne w miejscu tak pięknie zaprojektowanym i otoczonym wspaniałą przyrodą.

   Cieszymy się, że Teatr Letni im. Heleny Majdaniec jest doceniany nie tylko przez mieszkańców Szczecina, ale także przez specjalistów z branży architektonicznej i designu. To dla nas wielki zaszczyt, ogromne wyróżnienie, motywacja do dalszej pracy, ale także  potwierdzenie, że to, co robimy, robimy dobrze. 

   Teatr Letni im. Heleny Majdaniec pokonał tak mocnych rywali, jak:  teren zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku, Rynek w bydgoskim Starym Fordonie, Plac Pięciu Rogów w Warszawie i nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich

   - Cieszy kolejny sukces szczecińskich inwestycji, który jest zarazem dowodem na to, że Szczecin jest miastem, które dba o rozwój  kultury. Teatr Letni im. Heleny Majdaniec to przykład tego  jak ważne w przestrzeni publicznej jest połączenie estetyki z funkcjonalnościąmówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Gratuluję Szczecińskiej Agencji Artystycznej udanego startu w konkursie, bardzo dobrego pierwszego sezonu  w nowym Teatrze Letnim i oczywiście zapraszam na wydarzenia w sezonie 2023.  

   Teatr Letni im. Heleny Majdaniec 

   Szczeciński Amfiteatr to jeden z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce, a po przebudowie jeden z najnowocześniejszych -  pod względem funkcjonalnym, technologicznym i akustycznym -  tego typu teatrów w Europie. To także największa scena wydarzeń artystycznych w Szczecinie w sezonie letnim.

   Decyzja o przebudowie kilkudziesięcioletniego obiektu została podjęta władze miasta w 2015 roku. Projekt modernizacji stworzyło, wyłonione w ramach konkursu, biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu, które posiada bogate doświadczenie w różnych sektorach, realizując m.in. wielkoskalowe projekty komercyjne, wysokiej klasy budynki mieszkalne, obiekty kultury, edukacyjne, hotele,  projekty logistyczne i infrastrukturalne. 

   Teatr obecnie jest przystosowany do przyjęcia 2,7 tys. gości, pod w pełni zadaszoną widownią. W tym roku, w pierwszym sezonie artystycznym Teatru Letniego ( od lipca do października) na scenie  wystąpiło prawie 1000 Artystów, m.in. Dawid Podsiadło, Ralph Kamiński, Monika Brodka, Daria Zawiałow, zespół Kult, Golec Orchestra,   a ich kunszt podziwiało ok. 70 tysięcy osób. Część imprez odbywała się w sposób rotacyjny, nie ograniczały się one tylko do terenu Teatru Letniego jak np.  Iluminacje Szczecin – impreza otwarta dla publiczności, swoim zasięgiem obejmowała także teren samego Parku Kasprowicza.

   Przypominamy, że taras Teatru Letniego jest codziennie otwarty dla mieszkańców i turystów w godz. 10.00 - 18.00.  A w maju, wraz ze startem sezonu artystycznego, w Teatrze Letnim Szczecińska Agencja Artystyczna uruchomi możliwość zwiedzania obiektu. 

   Więcej: www.teatrletni.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!