Social media

Filtrowanie

Kategorie

    Archiwum

      12°

      10. urodziny galerii TWORZĘ SIĘ! Zobacz program

      Robert Duchowski

      Robert Duchowski

      10. urodziny galerii TWORZĘ SIĘ! Zobacz  program

      W najbliższą sobotę odbędzie się leśny spacer "kąpiele leśne" organizowany we współpracy z przewodnikiem Shinrin Yoku Jackiem Gawrońskim. Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy na kreatywne warsztaty literacko-dźwiękowe podczas, których powstanie słuchowisko  SZCZECIN DZIECI.

       

      Program działań twórczych z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ!  
       

      Kąpiel w dźwiękach lasu z Jackiem Gawrońskim
      20.07.2024 godz. 11:00-15:00, Dolina Siedmiu Młynów (miejsce zbiórki zostanie przesłane mailem)
      wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com 
      FB: https://www.facebook.com/share/qoQe4DNf2k7DzPTv/

      Kilkugodzinny spacer po obszarach leśnych Szczecina. Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Wykorzystując przede wszystkim ze zmysł słuchu i dotyku, wspólnie z uczestnikami, zanurzymy się w środowisku leśnym, analogicznie do zanurzenia się wodzie. Grupę poprowadzi certyfikowany przewodnik Shinrin Yoku – Jacek Gawroński. W ramach spaceru skupimy się na otaczających dźwiękach, zapachach, kształtach i fakturach. Wspólnie z uczestnikami, spróbujemy stworzyć kompozycje z dźwięków natury oraz obrazy z elementów natury. Kąpiel w dźwiękach zakończymy zmysłem smaku oraz małym poczęstunkiem, składającym się z darów lasu. Dla chętnych przewidziano również zabawy z gliną.

      Prowadzenie: Jacek Gawroński
      Uczestnicy: dzieci 7+, młodzież, dorośli
      Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

      Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”


      Słuchowisko „SZCZECIN DZIECI” - trzydniowe warsztaty literacko-dźwiękowe oraz  cyfrowa rejestracja  słuchowiska TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” (wejście od ul. Tkackiej)
      31.07 - 02.08.2024 godz. 10:00-14:00 
      wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com
      FB: https://www.facebook.com/share/done5y5iYDNhZZHP/
       



      W 2023 roku na ścianach galerii powstał wielkoformatowy mural SZCZECIN DZIECI. Jest to mapa SZCZECINA utkana z nazw i neologizmów pochodzących od dzieci, zebranych podczas akcji z mieszkańcami miasta. Mapę zaprojektowała artystka Karolina Gołębiowska. Zamiast Wałów Chrobrego, mamy Wały Dobrego, dzielnica Szczecin Podjuchy, zamieniła się w Szczecin Poduchy, Baszta Siedmiu Płaszczy dostała Paszczę, a ul. Kadłubka przemianowała się w ul. Taka Dupka.
      Snujemy opowieści w tym niezwykłym mieście, podróżując palcem po mapie (czyli po ścianach galerii).
      A gdyby te historie mogli usłyszeć inni? Jesteśmy pewni, że dzieci zabiorą nas w fantastyczną podróż. Dzięki uczestnikom/-czkom i prowadzącym warsztaty będziemy mogli usłyszeć alternatywną opowieść o Szczecinie w postaci słuchowiska.

      Warsztaty poprowadzą, współpracujący już wcześniej z galerią, twórcy z YouArt, czyli Dorota Bielska oraz Jarek Rebeliński. Jak piszą o sobie wydają książki, malują, reżyserują, działają z pasją prowadząc warsztaty literackie, teatralne i różnego rodzaju akcje twórcze.

      Uczestnicy: dzieci w wieku  7-12 lat 
      Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
       

      Wystawa „MIASTO (dla)DZIECI” w WAKACJE

       - Niedzielne oprowadzania odbędą się w dniach: 07.07, 21.07, 28.07.2024  oraz 04.08 i 11.08.2024 r. 
      Link do biletów: https://www.biletomat.pl/miejsca/galeria-tworze-sie-w-domu-kultury-13-muz-2735/

       - Spotkania dla grup zorganizowanych w wakacje: 
      od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00 odbywają się twórcze warsztaty dla grup zorganizowanych. (wstęp 14 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com).  

      /Wystawę zwiedza się bez butów. Prośba o zabranie skarpetek./


      MIASTO (dla) DZIECI to zaproszenie do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. To próba spojrzenia na świat z perspektywy dziecka, dająca możliwość budowy swojego mikro świata. Dzieci to urodzeni architekci i architektki. Postanowiliśmy całkowicie oddać stery w ich ręce. Wystawa została w 99% zaprojektowane przez młodych ludzi, jest emanacją ich marzeń i potrzeb.

      Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, zmieniać środki transportu, rozkłady ulic oraz przeznaczenie budynków. Można nawet stać się drzewem, najlepiej Ługi Bugi albo znakiem, który wskazuje podziemne przejścia lub ostrzega przed Ponurą Szajką. Warto czasem odpocząć od przygód, chociażby w Leniuchowicach albo innych zakamarkach. Ale chwila… Czy w MIEŚCIE DZIECI obowiązują jakieś zasady? Czy ktoś nad tym wszystkim czuwa? Czy jest tu miejsce dla nowych mieszkańców? 

      Warstwa wizualna oraz projekt wystawy został kolektywnie opracowany na bazie rysunków oraz pomysłów uczestników (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ. Dźwięki MIASTA zagrali i zaśpiewali uczestnicy oraz uczestniczki warsztatów „Jak brzmi miasto?”.
      Słowo „dla”, ujęte w nawias w tytule wystawy, wpisuje się w nurt tworzenia sztuki z dziećmi, a nie tylko dla nich.


      Twórczynie i twórcy wystawy: Karolina Gołębiowska, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Katarzyna Mierzejewska, Marcin Strugliński, Szymon Herbuś, Paulina Ratajczak oraz uczestnicy i uczestniczki (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ oraz warsztatów „Jak brzmi miasto?”

      Współpraca: Remigiusz Suda, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek, Marta Kubiak, Spot-art classes and workshops, Stowarzyszenie KAMERA, Oskar Ejsmont, Magda Pociej

      Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

      Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

      Działania z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ dofinansowano ze środków Miasta Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-– państwowego funduszu celowego.
      Patroni medialni: wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl 

      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W WAKACJE?  

      - niedzielne spotkania na wystawie „Miasto (dla) Dzieci” o godz.: 11:00 i 12:45 (czas spotkania 90 min.).  Bilety w cenie 9 zł dostępne na stronie: https://www.biletomat.pl/miejsca/galeria-tworze-sie-w-domu-kultury-13-muz-2735/
       i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej -punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

      - od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:00 odbywają się twórcze warsztaty dla grup zorganizowanych. (wstęp 14 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com).  

      /Wystawę zwiedza się bez butów./

      Bądź na bieżąco!

      Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!