Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Słony rachunek za tamowanie ruchu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Słony rachunek za tamowanie ruchu

   Niedziela to nie był najlepszy dzień dla pewnego kierowcy, który zatamował ruch na ponad godzinę… Dla ewentualnych naśladowców - ku przestrodze!

   Do dyżurnego operatora Straży Miejskiej prawie każdego dnia wpływają zgłoszenia i skargi od kierowców komunikacji miejskiej dotyczące utrudnień w kierowaniu autobusami spowodowanymi przez kierowców pojazdów, którzy tamują im przejezdność.

   - Takie sygnały płyną zwykle z placu Zamenhoffa ( ulica Jagiellońska) i placu Zgody - mówi st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. - Tak było też w ostatnią niedzielę 29 stycznia.

   O godzinie 15.42 dyżurny SM-DTM odebrał telefon od kierowcy autobusu, który nie mógł przejechać z ulicy Edmunda Bałuki w stronę al. Wojska Polskiego, ponieważ zaparkowany przy barierze samochód uniemożliwia mu tzw. złamanie (autobus przegubowy) i wyjazd.

   - Strażnicy byli na miejscu kilka minut przed 16.00, wezwano na miejsce holownikz lawetą  - relacjonuje Joanna Wojtach. - Pojazd marki Volkswagen został odholowany i ruch udrożniono.

   Obecnie po zmianie przepisów za naruszenie art. 90.Kodeksu Wykroczeń tj. tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu § 1. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany. § 2. Jeżeli wykroczenia, o którym mowa w § 1, dopuszcza się prowadzący pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych (do 8000 złotych).

   Na kierowcę został nałożony mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, 8 punktów karnych oraz dodatkowy koszt za odholowanie pojazdu na parking strzeżony.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!