Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Czwartkowe problemy z torowiskiem na ulicy Wyszyńskiego

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Czwartkowe problemy z torowiskiem na ulicy Wyszyńskiego

   Czwartkowe popołudnie było wyjątkowo trudne dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. Do korków związanych z weekendowymi procesjami doszło wstrzymanie ruchu tramwajowego. Przed godziną 16 wybrzuszyła się szyna na Wyszyńskiego.

   Okres podwyższonych temperatur, a dokładniej dużego nasłonecznienia może negatywnie wpływać na elementy torowiska tramwajowego.

   - Głównym zagrożeniem z jakim się mierzymy jest wydłużanie szyn na skutek ich przegrzania - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. - Przegrzanie szyny skutkuje jej wyboczeniem, możliwe jest wyboczenie zarówno na osi pionowej jak i poziomej.

   Wyboczenia pojawiają się w miejscach gdzie przekrój szyny jest najsłabszy. Niestety służby techniczne nie są w stanie wytypować ani miejsca, ani czasu, w jakim nastąpi wybrzuszenie czy wyboczenie szyny, w związku z czym jedynym środkiem zaradczym jest monitorowanie całej sieci torowisk ze szczególnym uwzględnieniem miejsc potencjalnie bardziej narażonych.

   Brygady torowe pracowały na miejscu usterki około godziny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!