Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   25°

   Brak umowy ZDiTM z Polregio na rok 2024

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Brak umowy ZDiTM z Polregio na rok 2024

   Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że do ostatnich dni liczył na pozytywne załatwienie sprawy tak, aby komunikacja działała w poprzednio ustalonej formie. 

   ZDiTM jak co roku był otwarty na rozmowy, wysyłając stosowne zapytania do organizatora z prośbą o wycenę usługi. 

   - Niestety ZDiTM otrzymał pod koniec grudnia 2023 r. pismo informujące, że umowa na komunikację zastępczą stanowiącą alternatywę dla autobusów i tramwajów realizowaną przez pociągi „Polregio” nie została przedłużona na 2024 r. - mówi Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego

   Organizator regionalnych przewozów kolejowych podjął decyzję o rezygnacji z podpisania wspomnianej umowy. 

   Zarząd przeprasza pasażerów za wynikłe utrudnienia nie leżące po stronie ZDiTM.

   Przypomnijmy - zgodnie z umową zawartą z POLREGIO S.A., w pociągach przewoźnika kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Gumieńce, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w okresie od 1.01.2023 r. do 31.12.2023 r., honorowane były wszystkie bilety okresowe ZDiTM oraz ulgi i zwolnienia zgodnie z katalogiem określanym przez prawo lokalne – uchwałę Rady Miasta XIII/454/19 z dnia 18.12.2019 r., ze zmianami.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!