Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Linia 11 wraca do pełnej trasy

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Linia 11 wraca do pełnej trasy

   Od wtorku, 2 stycznia 2024 roku wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Tramwaje linii 11 wracają do pełnej trasy od Ludowej do Pomorzan.

    

   Na linii 11 we wszystkie dni tygodnia kursy wykonywane będą na pełnej trasie Ludowa – Pomorzany bez zmiany częstotliwości kursowania. Na linii 6 w dni powszednie: uruchomione zostaną dodatkowe kursy 22:32 Gocław – pl. Rodła i 23:03 pl. Rodła – Zajezdnia Golęcin przez Malczewskiego; w okresie tzw. międzyszczytu odjazdy z pętli Gocław przyspieszone zostaną o 2 minuty.

   - Uruchomienie dodatkowych kursów na linii 6 to odpowiedź na prośbę firm działających w parku biznesowym P3 Logistic Parks o dostosowanie rozkładów do dwuzmianowego systemu pracy - informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy ZDiTM.

   Powrót linii 11 na stałą trasę to kolejny efekt planu naprawczego w komunikacji miejskiej, wdrażanego przez prezesów spółek komunikacyjnych na polecenie prezydenta miasta, Piotra Krzystka. W ramach realizacji planu udało się m.in. zwiększyć zainteresowanie pracą motorniczego, co przekłada się na stopniowe zwiększanie liczby zatrudnionych motorniczych. Niedawny nabór zakończył się rekordowym zainteresowaniem ponad 150 zgłoszeń osób zainteresowanych pracą motorniczego.

   - Na początku grudnia 17 osób rozpoczęło w Tramwajach Szczecińskich kolejny kurs na motorniczego. Po przeprowadzeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu państwowego pierwsi kursanci będą mogli rozpocząć pracę w ruchu liniowym na początku marca 2024 r. - zaznaczył Reszczyński.

   Spółka prowadzi także nabór na kolejną edycję kursu, którego rozpoczęcie planowane jest 29 stycznia 2024 r. Zgłoszenia są stale przyjmowane na stronie https://kursmotorniczego.ts.szczecin.pl/ .

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!