Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Utrudnienia na ulicy Bieszczadzkiej

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Utrudnienia na ulicy Bieszczadzkiej

   W najbliższych dniach mieszkańcy ulicy Bieszczadzkiej muszą spodziewać się utrudnień. Rozpoczęły się prace związane z przebudową przepompowni ścieków na Gumieńcach. W ramach zadania wybudowany zostanie także nowy rurociąg, a to będzie się wiązało z czasowym zamknięciem ulicy.

   Przedmiotem inwestycji jest budowa nowej przepompowni ścieków i likwidacja starej, której obecna wydajność jest zbyt mała. Pompownia służy do transportu ścieków w sytuacji, gdy nie istnieje techniczna możliwość odprowadzenia ich z danego terenu w sposób grawitacyjny. Jak działa taka pompownia? - Ścieki wpływają do niej w sposób grawitacyjny i po osiągnięciu zadanego poziomu następuje uruchomienie pomp, które wtłaczają całość do rurociągu ciśnieniowego i przesyłają do najbliższego kolektora grawitacyjnego. W eksploatacji posiadamy 162 pompownie- powiedziała Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZWiK. 

   Nowa pompownia będzie umieszczona w studni polimerobetonowej o średnicy 1,5m, z pompami zatapialnymi. Teren prac będzie dokładnie zabezpieczony ponieważ wokół prowadzone będą wykopy na ponad 5m. Docelowo teren zostanie na nowo wygrodzony i oświetlony. Realizacja zadania uwzględni obecne oraz przyszłe potrzeby tego obszaru.

   Wraz z przepompownią zaprojektowany został nowy rurociąg tłoczny o długości ponad 70m. Ponieważ umieszczony on będzie w pasie ulicy Bieszczadzkiej w trakcie budowy potrzebne będzie jej zamknięcie. Utrudnienia rozpoczną się w najbliższą środę 27 września. Ulica Bieszczadzka będzie zamknięta na wysokości numeru 14 przez około 7 dni. W kolejnym etapie mieszkańcy mogą się spodziewać zawężenia pasa i ruchu wahadłowego.

   Wartość umowy podpisanej przez Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI Adam Rusiecki Sp. z o.o.  to 722.060,77 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!