Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Umowa na dalszą część przebudowy Szafera została podpisana. Od jutra pierwsze utrudnienia

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szafera podpisanie umowy_II.JPG
   Szafera II COR.jpg

   Rozbudowa części torowej i drogowej na ulicy Szafera staje się faktem. Ropoczynają się prace przygotowawcze, a co za tym idzie pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu w rejonie pętli Krzekowo. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

   Zmiany wprowadzone zostaną we wtorek 21 lutego na okres około 2 tygodni i zakładają zamknięcie rejonu pętli czyli ul. Żołnierskiej, Klonowica i wjazdu z ronda w ciągu ul. Szerokiej. Utrzymany będzie ruch komunikacji tramwajowej i autobusowej.

   O INWESTYCJI
   Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.


   Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. - Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera. Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.

   Konsorcjum firm - TORMEL Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum STANLED I Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum ma dwa lata na zrealizowanie tego zadania. Wartość kontraktu to 101 781 430,46 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!