Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Ulice na północy Szczecina do przebudowy

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Maksymalne możliwe dofinansowanie, czyli 30 mln zł otrzyma Gmina Miasto Szczecin na realizację projektu pn. „Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie”. To aż osiem ulic do przebudowy. Po blisko ponad pół roku od złożenia wniosku, dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało przyznane.

   W sierpniu 2022 roku Gmina Miasto Szczecin złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o przyznanie 30 mln zł, czyli najwyższego możliwego dofinansowania na realizację inwestycji drogowych w północnej części miasta. Inwestycja, której szacunkowy koszt to ok. 60 mln zł, obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km:

   1. Kredowa – od skrzyżowania z ulicą Wakacyjną;
   2. Ostoi-Zagórskiego wraz z Rondem Kredowa;
   3. Urlopowa;
   4. Nowa;
   5. Andersena od skrzyżowania ul. Miodowej (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną (bez skrzyżowania);
   6. Północna od skrzyżowania z ul. Andersena (wraz ze skrzyżowaniem) do linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065;
   7. Północna od linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065 do ul. Chłodnej (wraz ze skrzyżowaniem);
   8. Wapienna od skrzyżowania z ulicą Północną do ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania).

   Miasto jest w pełni gotowe do realizacji zadania. Gotowa jest dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. Przetarg na realizację, zostanie ogłoszony w możliwie szybkim terminie. Zadanie musi być ponadto skoordynowane z planowaną przebudową zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego.

   Nadzór nad inwestycją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!