Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Ulice na północy Szczecina do przebudowy

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Maksymalne możliwe dofinansowanie, czyli 30 mln zł otrzyma Gmina Miasto Szczecin na realizację projektu pn. „Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie”. To aż osiem ulic do przebudowy. Po blisko ponad pół roku od złożenia wniosku, dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostało przyznane.

   W sierpniu 2022 roku Gmina Miasto Szczecin złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o przyznanie 30 mln zł, czyli najwyższego możliwego dofinansowania na realizację inwestycji drogowych w północnej części miasta. Inwestycja, której szacunkowy koszt to ok. 60 mln zł, obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km:

   1. Kredowa – od skrzyżowania z ulicą Wakacyjną;
   2. Ostoi-Zagórskiego wraz z Rondem Kredowa;
   3. Urlopowa;
   4. Nowa;
   5. Andersena od skrzyżowania ul. Miodowej (wraz ze skrzyżowaniem) do skrzyżowania z ul. Północną (bez skrzyżowania);
   6. Północna od skrzyżowania z ul. Andersena (wraz ze skrzyżowaniem) do linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065;
   7. Północna od linii stanowiącej granice działek 1/25 i 1/26 obrębu 3065 do ul. Chłodnej (wraz ze skrzyżowaniem);
   8. Wapienna od skrzyżowania z ulicą Północną do ul. Szczecińskiej (bez skrzyżowania).

   Miasto jest w pełni gotowe do realizacji zadania. Gotowa jest dokumentacja projektowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. Przetarg na realizację, zostanie ogłoszony w możliwie szybkim terminie. Zadanie musi być ponadto skoordynowane z planowaną przebudową zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Włodzimierza Ostoi-Zagórskiego.

   Nadzór nad inwestycją będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!