Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Ulica Bożeny po przebudowie

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Ulica Bożeny 1
   Ulica Bożeny 2
   Ulica Bożeny 3
   Ulica Bożeny 4
   Ulica Bożeny 5
   Ulica Bożeny 6

   Poprawa estetyki, chodniki, miejsca postojowe na całej długości oraz mała architektura i zieleń – to w skrócie charakterystyka przebudowanej ulicy Bożeny.

   Ulica Bożeny przebudowana została na odcinku od ulicy 1 Maja do wysokości przejścia przy ul. E. Sczacnieckiej, gdzie znajduje się plac manewrowy do zawracania. W ramach robót wykonano nową nawierzchnię bitumiczną, chodniki wraz z ciągiem dla rowerów. Nowa ulica to także miejsca postojowe, których jest blisko 170. Pracami objęte były również sieci w tym kanalizacja deszczowa. Zainstalowano oświetlenie, kosze na śmieci, ławki oraz stojaki rowerowe. W ciągu ulicy znajdują się wyniesione przejścia dla pieszych.

   W ramach prac związanych z zielenią przesadzone zostały drzewa aby uchronić je przed wycinką, zainstalowano także chodnik podwieszany oraz wykonano nowe nasadzenia. Łącznie to 75 nowe drzewa w tym Klony polne w odmianie Elsrijk i Red Shine, Buki zwyczajne Fastigiata i Buki purpurowe Fastigiata oraz Dęby czerwone. Krzewów z kolei jest ponad 4 tys. sztuk - tłumaczy Piotr Zieliński rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

   Prace budowlane zrealizowała Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Ich koszt to ponad 13,5 mln zł brutto.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!