Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Trwa projektowanie kładki nad ulicą Struga

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Rozpoczęło się końcowe stadium prac projektowych nowej kładki pieszo-rowerowej, która usprawni przemieszczenia się nad ulicą Struga.

   Gotowa jest już koncepcja nowej kładki. Będzie to konstrukcja o długości ponad 35 metrów i szerokości użytkowej wynoszącej 4 metry. Zastosowano na niej detale kolorystyczne w postaci barw marki miasta Floating Garden 2050. Do końca czerwca br. Wykonawca planuje zakończyć prace projektowe oraz uzyskać niezbędne uzgodnienia i decyzje.

   - Co istotne, inwestycja znalazła się na liście projektów objętych dofinasowaniem w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dofinasowanie inwestycji w ramach ZIT to 6 506 453,35 zł - tłumaczy Piotr Zieliński rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

   O inwestycji

   Zadanie pn. „Budowa kładki pieszo – rowerowej nad ul. Struga” realizowane jest w ramach projektu SBO 2021 „Bezpieczna Struga – Kładka dla pieszych nad ul. Struga pomiędzy ul. Iwaszkiewicza i Outlet Parkiem” w formule zaprojektuj i wybuduj.

   Prace budowlane zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym mogą obejmować m.in.:

   • budowę kładki pieszo – rowerowej nad ulicą Struga wraz z pochylniami i schodami;
   • budowę/przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, jezdni i przejść dla pieszych w celu połączenia z istniejącą infrastrukturą;
   • wykonanie oświetlenia;
   • wykonanie kanalizacji deszczowej w celu odwodnienia kładki i pochylni;
   • przebudowę istniejącej infrastruktury drogowej kolidującej z planowaną inwestycją;
   • wykonanie zagospodarowania zieleni;
   • przebudowę i zabezpieczenie kolidujących sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej;
   • wykonanie poidełka w pobliżu projektowanej kładki.

   Termin wykonania zamówienia wynosi 17 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt prac to 7 654 560,60 zł brutto. Wykonawcą jest

   Inwestycja jest realizowana w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Nadzór nad inwestycją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!