Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Testy iluminacji na Teatrze Letnim

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Testy iluminacji na Teatrze Letnim
   TEATR_LETNI (1).jpg
   TEATR_LETNI (2).jpg
   TEATR_LETNI (3).jpg
   TEATR_LETNI (4).jpg
   TEATR_LETNI (5).jpg
   TEATR_LETNI (6).jpg
   TEATR_LETNI (7).jpg
   TEATR_LETNI (8).jpg
   TEATR_LETNI (9).jpg
   TEATR_LETNI (10).jpg
   TEATR_LETNI (11).jpg
   TEATR_LETNI (12).jpg
   TEATR_LETNI (13).jpg
   TEATR_LETNI (14).jpg
   TEATR_LETNI (15).jpg
   TEATR_LETNI (16).jpg
   TEATR_LETNI (17).jpg
   TEATR_LETNI (18).jpg
   TEATR_LETNI (19).jpg
   TEATR_LETNI (20).jpg
   TEATR_LETNI (21).jpg
   TEATR_LETNI (22).jpg
   TEATR_LETNI (23).jpg
   TEATR_LETNI (24).jpg
   TEATR_LETNI (25).jpg

   Za nami kolejne testy iluminacji Teatru Letniego. System działa i jest gotowy na pierwsze wydarzenia, które już za kilka tygodni odbędą się na scenie w sercu Parku Kasprowicza.

   Na obiekcie realizowane są ostatnie prace wykończeniowe. Trwają również próby i testy wszystkich instalacji, oraz rozpoczynają się odbiory cząstkowe. Minionego wieczoru przeprowadzone zostały kolejne testy iluminacji, tym razem połączone z dźwiękiem.

   Scenotechnika

   Iluminacja obiektu składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Każda oprawa ma możliwość indywidualnego sterowania. System umożliwia tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze. Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie.

   Dodatkowo amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy od zimnej po ciepłą. W stopniach widowni zainstalowane są oprawy przeszkodowe w ilości około 220 sztuk. Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej składającą się min. z 70 wciągarek, na których można wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, oraz scenografię. Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy.

   Do wykonania instalacji użyte zostało około 60km przewodów elektrycznych.

   O inwestycji

   W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni; rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; przebudowa widowni; przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

   Teatr Letni im. H. Majdaniec, zlokalizowany jest w południowo – zachodniej części Parku Kasprowicza. To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu. Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. To wtedy wybudowana została pierwsza scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany wg projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. nadając mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena. W roku 2000 Teatr doczekał się nowego dachu oraz gruntownego remontu widowni, a także częściowego remontu pomieszczeń podscenia. W grudniu 2015 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na „Przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Zwycięzcą konkursu zostało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

   Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest w połowie tego roku.

   Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!