Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Teatr Letni - wieści z budowy #8

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Teatr Letni - wieści z budowy #8
   Teatr_Letni (1).jpg
   Teatr_Letni (2).jpg
   Teatr_Letni (3).jpg
   Teatr_Letni (4).jpg
   Teatr_Letni (5).jpg
   Teatr_Letni (6).jpg
   Teatr_Letni (7).jpg
   Teatr_Letni (8).jpg
   Teatr_Letni (9).jpg
   Teatr_Letni (10).jpg
   Teatr_Letni (11).jpg
   Teatr_Letni (12).jpg
   Teatr_Letni (13).jpg
   Teatr_Letni (14).jpg
   Teatr_Letni (15).jpg
   Teatr_Letni (16).jpg
   Teatr_Letni (17).jpg
   Teatr_Letni (18).jpg
   Teatr_Letni (19).jpg
   Teatr_Letni (20).jpg
   Teatr_Letni (21).jpg

   Czerwony, zielony, niebieski, fioletowy - takimi barwami mieniło się minionego wieczoru zadaszenie Teatru Letniego. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze trochę czasu, ale dzięki testom iluminacji można śmiało powiedzieć, że powstaje kolejna architektoniczna wizytówka naszego miasta.

   To jeden z wielu testów iluminacji Teatru Letniego, które do przeprowadzenia ma wykonawca inwestycji. Iluminacja obiektu składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Każda oprawa ma możliwość indywidualnego sterowania. Wczorajsze próby pozwoliły sprawdzić system na 30% jego możliwości i tylko przy użyciu podstawowych kolorów. W pełni gotowy system umożliwi tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze.

   Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie. Dodatkowo amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy od zimnej po ciepłą. W stopniach widowni zainstalowane są oprawy przeszkodowe w ilości około 220 sztuk.

    

   Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej składającą się min. z 70 wciągarek, na których można wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, oraz scenografię. Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy.

   Do wykonania powyższych instalacji użyte zostało około 60km przewodów elektrycznych.

   O inwestycji

   W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni; rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; przebudowa widowni; przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.

   Teatr Letni im. H. Majdaniec, zlokalizowany jest w południowo – zachodniej części Parku Kasprowicza. To miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym otoczeniu. Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. To wtedy wybudowana została pierwsza scena parkowa w formie drewnianej estrady z rzędami drewnianych ławek. Amfiteatr został gruntownie przebudowany wg projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza w 1974 r. nadając mu obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis arch. Eero Saarinena. W roku 2000 Teatr doczekał się nowego dachu oraz gruntownego remontu widowni, a także częściowego remontu pomieszczeń podscenia. W grudniu 2015 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na „Przebudowę i rozbudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec”. Zwycięzcą konkursu zostało biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu.

   Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest w połowie tego roku.

   Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją sprawuje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!