Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Tak powstaje nowy zbiornik retencyjny
   ZBIORNIK_OSTOI_ZAGORSKIEGO (1).jpg
   ZBIORNIK_OSTOI_ZAGORSKIEGO (2).jpg
   ZBIORNIK_OSTOI_ZAGORSKIEGO (3).jpg
   ZBIORNIK_OSTOI_ZAGORSKIEGO (4).jpg
   ZBIORNIK_OSTOI_ZAGORSKIEGO (5).jpg

   W rejonie ulicy Ostoi-Zagórskiego realizowana jest inwestycja, której na pierwszy rzut oka nie widać. To nowy zbiornik retencyjny i prowadząca do niego infrastruktura drogowa.

   Roboty budowlane skupiają się na pracach ziemnych i sanitarnych. Po rozebraniu starej nawierzchni drogowej, wytyczona została trasa nowej kanalizacji deszczowej. Aktualnie prowadzony jest montaż betonowych rur oraz studni. Wykonawca prowadzi również na bieżąco rozpoznanie saperskie.

   O inwestycji

   Zadanie obejmuje m.in.: budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową ziemnego zbiornika retencyjnego otwartego z groblą ziemną; kształtowanie koryta wraz z umocnieniem skarp i dna cieku „Struga Sienniczka”; budowę dróg dojazdowych z płyt betonowych; budowę oświetlenia oraz zagospodarowanie zieleni.

   Budowa nowego zbiornika retencyjnego powiązana jest z planowaną przez Miasto budową III etapu Trasy Północnej i modernizacją układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie.

   Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych ELJOT Jacek Luterek i Eljot Jacek Luterek Spółka komandytowa. Koszt prac to ponad 15,7 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!