Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Szkoła na Kredowej – budowa rusza

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Szkoła na Kredowej – budowa rusza
   Wizualizacja 1.jpg
   Wizualizacja 2.jpg
   Wizualizacja 3.jpg

   18 miesięcy mają zająć prace związane z dokończeniem budowy szkoły podstawowej w rejonie ulic Kredowej i Podbórzańskiej. W dniu dzisiejszym podpisana została umowa z firmą Adamietz Sp. z o.o. na realizację tej inwestycji. Koszt zakontraktowanych robót to ponad 70 mln zł brutto.

   Wykonawca ma za zadanie dokończyć budowę trzykondygnacyjnego budynku szkolnego w którym znajdować się będą m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do indywidualnej pracy z dziećmi oraz w zakresie porad specjalistycznych, gabinet pielęgniarki/higienistyki, zaplecze nauczycielskie, stołówka z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne, biblioteka. Szkoła posiadać będzie zespól sportowy złożony z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej, lub innych zajęć ruchowych z zapleczem sanitarnym, magazynem sprzętu i zapleczem dla nauczycieli oraz z widownią. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji. Wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis), plac zabaw dla najmłodszych dzieci, siłownia, ustawione zostaną stoły do ping-ponga. W ramach zagospodarowanie terenu, szkoła posiadać będzie parkingi na 40 miejsc postojowych. Zainstalowane zostaną elementy małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni w postaci drzew, krzewów, krzewinek i traw.

   Inwestycję nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!