Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Szczecin: 35 nowych wiat w tym roku i będą kolejne!

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Szczecin: 35 nowych wiat w tym roku i będą kolejne!
   wiata.jpg

   W Szczecinie jest 1158 przystanków. Prawie 700 z nich jest wyposażonych w wiaty, z czego 420 należy do ZDiTM. W tym roku wiat przybędzie nie tylko ze względu na kończące się w naszym mieście inwestycje, ale także dzięki konkursowi, który właśnie został rozstrzygnięty.

   Jeszcze w tym roku pojawi się 35 dodatkowych wiat, które postawi zwycięzca konkursu skierowanego do operatorów reklamy zewnętrznej. Jego założeniem jest ustawienie na przystankach komunikacji miejskiej, wiat które będą własnością operatora zewnętrznego oraz eksploatacja tych będących własnością ZDiTM. W zamian za możliwość prowadzenia działalności reklamowej podmiot będzie zobowiązany utrzymywać wszystkie wiaty oraz ustawić nowe, w kolejnych lokalizacjach.

   Przystanki komunikacji miejskiej zostały podzielone na dwa pakiety po 450 lokalizacji, z możliwością rozszerzenia do 480 szt. W wyniku konkursu oba pakiety wygrała firma STROER POLSKA sp. z o.o.. W ciągu pierwszych pięciu lat powinny zostać ustawione wszystkie wiaty, z zastrzeżeniem, że każdego roku nie mniej niż 35 szt.

   Zewnętrzny Operator za prowadzenie działalności reklamowej będzie ponosił opłaty zgodnie z uchwała Rady Miasta dotyczącą opłat za zajęcia pasa drogowego powiększone o zaproponowaną w konkursie kwotę. Ponadto Operator będzie ponosił opłatę za dzierżawę terenu, na którym będą ustawione jego wiaty. Gmina Miasto Szczecin uzyska w ten sposób nowe wiaty oraz dodatkowe wpływy z tytułu dzierżawy terenu pod wiatę oraz opłaty za zajęcie pasa drogowego pod reklamę, które są szacowane na ok 1 mln rocznie. Jednocześnie, z uwagi, że to Operator będzie utrzymywał wszystkie wiaty ZDiTM nie będzie ponosił kosztów ich utrzymania. Obecnie przeznaczamy na to ok. 490 tys. zł rocznie.

   Umowy będą podpisane w najbliższych tygodniach i będą obowiązywać do 2040 roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!