Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Stadion Miejski – wieści z budowy #48

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Stadion Miejski – wieści z budowy #48
   Stadion Miejski (1).jpg
   Stadion Miejski (2).jpg
   Stadion Miejski (3).jpg
   Stadion Miejski (4).jpg
   Stadion Miejski (5).jpg
   Stadion Miejski (6).jpg
   Stadion Miejski (7).jpg
   Stadion Miejski (8).jpg
   Stadion Miejski (9).jpg
   Stadion Miejski (10).jpg
   Stadion Miejski (11).jpg
   Stadion Miejski (12).jpg
   Stadion Miejski (13).jpg
   Stadion Miejski (14).jpg
   Stadion Miejski (15).jpg
   Stadion Miejski (16).jpg
   Stadion Miejski (17).jpg
   Stadion Miejski (18).jpg
   Stadion Miejski (19).jpg
   Stadion Miejski (20).jpg

   Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Trwają prace wykończeniowe, ale do ich sfinalizowania potrzeba jeszcze czasu i wysiłku ekip wykończeniowych.

   Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że skoro wszystkie cztery trybuny stoją na swoim miejscu z zamontowanymi krzesełkami, to obiekt jest gotowy do tego, aby wszystkie miejsca wypełniły się kibicami. Do czasu zakończenia wszystkich robót i uzyskania pozwolenia na użytkowanie, nie będzie to jednak możliwe.

   Trybuna północna, czyli serce Stadionu Miejskiego, w której to na pięciu kondygnacjach znajdują się pomieszczenia techniczne, administracyjne, dziennikarskie, loże VIP, centrum operacyjne, szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej zawodników – to wciąż plac budowy. Prace wykończeniowe obejmują malowanie, montaż instalacji teletechnicznych, elektrycznych czy sanitarnych. Trwa wykonywanie posadzek. Prace prowadzone są również na zewnątrz, przy budowie dojazdów oraz ciągów pieszych prowadzących do obiektu. Choć odbiory wykonanych robót prowadzone są na bieżąco, to wciąż wiele rzeczy wymaga poprawek oraz prac dodatkowych.

   Wniosek o wydłużenie terminu

   Do odbioru końcowego inwestycji, pozostaje jeszcze kilka tygodni i nie zakończy się on 30 czerwca br., jak to mylnie wskazywano w przekazach medialnych w minionych dniach. Sama procedura uzyskiwania niezbędnych zgód jak i pozwoleń, również wymaga skrupulatności i będzie realizowana zgodnie z przepisami i bez ponaglania służb za to odpowiedzialnych. Miasto jak i nadzorujący zadanie, chcą oddać do użytkowania obiekt sprawny i przede wszystkim bezpieczny.

   Pandemia Covid-19, zakłócenia łańcucha dostaw, niewybuchy i tunele odkryte podczas prac ziemnych, braki kadrowe u podwykonawców spowodowane wojną na Ukrainie sięgające od kilku do nawet 25%, wiele robót dodatkowych, których na etapie przetargu, wykonywania prac projektowych i budowlanych nie dało się przewidzieć – miały i mają istotny wpływ na harmonogram realizacji inwestycji. Aktualny stan zaawansowania prac nie pozwala wykonawcy na przeprowadzenie odbioru z końcem czerwca br. To m.in. te czynniki są powodem wystąpienia wykonawcy z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji robót budowlanych do sierpnia br. Wniosek jest obecnie przedmiotem analizy ze strony Miasta.

   Wykonawcą inwestycji jest spółka STADION SZCZECIN KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O. SP. J. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!